Італійський регулятор конфіденційності вивчає онлайн-збір даних для навчання ШІ

Дмитро Сизов
Італійський регулятор конфіденційності вивчає онлайн-збір даних для навчання ШІ

 Управління із захисту даних Італії розпочало розслідування практики збору великих обсягів персональних даних в Інтернеті для використання в навчанні алгоритмів штучного інтелекту (ШІ), повідомляє регулятор у середу.

Спостережний орган є одним із найбільш активних з 31 національних органів із захисту даних у оцінці відповідності платформ ШІ європейському режиму конфіденційності даних, відомому як Загальний регламент захисту даних (GDPR).

Раніше цього року він ненадовго заборонив популярний чат-бот ChatGPT працювати в Італії через підозру в порушенні правил конфіденційності.

У середу італійська влада заявила, що перевірка була спрямована на оцінку того, чи онлайн-сайти встановлюють «адекватні заходи», щоб запобігти збору платформ штучного інтелекту величезних обсягів персональних даних для алгоритмів, також відомих як сканування даних.

"Після розслідування з метою встановлення фактів Управління залишає за собою право вжити необхідних заходів, навіть у термінових випадках", - сказав регулятор.

Жодна компанія конкретно не згадується в заяві.

Італія запросила науковців, експертів зі штучного інтелекту та групи споживачів взяти участь у процесі встановлення фактів, обмінюючись своїми поглядами та коментарями протягом 60 днів.

Кілька країн шукають способи регулювання ШІ. Європейські законодавці взяли на себе ініціативу, розробивши правила, спрямовані на встановлення глобального стандарту для технології, яка стала ключовою майже для кожної галузі та бізнесу. Проект правил може бути затверджений наступного місяця.

Франція, Німеччина та Італія досягли згоди щодо того, як слід регулювати ШІ, згідно зі спільним документом, з яким ознайомилося Reuters , що, як очікується, прискорить переговори на європейському рівні.