IT-компанії стали рідше давати грошові бонуси співробітникам

Менш як чверть айтівців отримують грошові бонуси за роботу. Найчастіше такий формат заохочення отримують нетехнічні фахівці та керівники найвищого рівня. Про це свідчить опитування DOU.

Як показали результати, 21% IT-спеціалістів отримують грошові бонуси. Найчастіше це річні бонуси – їх виплачують 8% айтівців, 5% мають щомісячні доплати, по 4% – щоквартальні та нерегулярні премії за гарні показники.

Рік тому грошові бонуси отримували 28% фахівців. Передусім роботодавці скорочують нерегулярні грошові премії за досягнення певних результатів (рік тому їх отримували 9% айтівців, а тепер – 4%). Майже не змінилася ситуація з регулярними доплатами.

Грошові бонуси частіше використовують для заохочення нетехнічних фахівців (29%). Вони є в половини спеціалістів з продажів і розвитку бізнесу. Приблизно 40% працівників відділів підтримки клієнтів і Customer Success, HR, рекрутингу, фінансів та обліку також їх отримують. Крім цього, грошові бонуси отримують приблизно 40% керівників найвищого рівня та майже половина Program Managers.

Технічним фахівцям грошові бонуси пропонують помітно рідше. Серед розробників такі виплати є лише у 17%, серед QA – у 18%, РМ – у 28%. Частіше бонуси отримують досвідчені фахівці, які керують командами.

Медіанний розмір регулярних премій не зменшився порівняно з минулим роком, а для багатьох спеціалізацій навіть зріс. Тоді як бонуси за хороші показники роботи стали давати рідше, а ще компанії зменшили їхній розмір: торік вони становили $300-500 для більшості спеціалізацій, зараз – $200-300.

Інший вид грошового заохочення співробітників, який використовують компанії, – опціони, акції або участь у прибутках. Але лише 11% айтівців сказали, що їхні компанії пропонують такий вид заохочення. Найчастіше їх надають тим, хто пропрацював у компаній певний час (48% всіх випадків), або якщо компанія чи команда досягають певних результатів (23%). У 29% випадків такі бонуси компанія пропонує всім співробітникам.

Найчастіше в такий спосіб мотивують керівників. Приблизно 40% CEO, Director of Engineering або Engineering Manager отримують такий вид заохочення від компаній, а також понад 20% керівників команд, техлідів та архітекторів.

Такий вид заохочення більш поширений в продуктових компаніях або в стартапах.

Заохотити можна не лише доларами

Негрошові бонуси пропонують значно частіше: 57% айтівців мають медстраховку від компанії, 56% – можливість вивчення англійської, 49% – навчання за фахом. 40% фахівців отримують подарунки до свят, а 38% компанія пропонує допомогу з переїздом.

На них майже не вплинула війна: найчастіше компанії скоротили чи скасували корпоративи, поїздки та подарунки до свят.

Источник: mc.today