Іспанські ЗМІ намагаються відсудити у Цукерберга півмільярда євро за недобросовісну рекламу у Meta

Іспанські ЗМІ намагаються відсудити у Цукерберга півмільярда євро за недобросовісну рекламу у Meta

Група з 83 іспанських медіа, серед яких - найбільші видання країни, об'єдналися проти компанії Meta Platforms Марка Цукерберга. Вони подали заяву до суду на суму 550 мільйонів євро. Скаржаться на недобросовісну конкуренцію на рекламному ринку.

Про суд проти компанії Meta пише Reuters. ЗМІ стверджують, що Meta порушувала правила захисту даних ЄС у період з 2018 по 2023 рік.

У понеділок, 4 грудня, іспанська медіаасоціація AMI заявила, що колективний позов подали до комерційного суду ще три дні тому. ЗМІ скаржаться на масове і"систематичне використання компанією Meta персональних даних користувачів своїх платформ Facebook, Instagram і Whatsapp.

"Це дає їй несправедливу перевагу в розробці та пропонуванні персоналізованої реклами, що, на їхню думку, становить недобросовісну конкуренцію", - пояснюють позивачі. 

Серед тих, хто скаржиться на Цукерберга, є компанії Prisa, що видає головну іспанську газету El Pais. Тут кажуть, що більшість оголошень, розміщених Meta, використовують персональні дані, отримані без явної згоди клієнтів. А це порушує Загальний регламент ЄС про захист даних, що діє з травня 2018 року, який вимагає, щоб будь-який вебсайт запитував дозвіл на зберігання та використання персональних даних. Позивачі вважають, що ЗМІ інших країн також мали б долучитись до них і судитися з Цукербергом. 

У Meta не коментують ситуацію. Кажуть, що компанія ще не отримала юридичні документи й цього позову не бачили. 

Источник: informator.ua