Ісландія відреагувала на провокації рф у Балтії

Ісландія відреагувала на провокації рф у Балтії

Ісландія відреагувала на провокативні дій росії у Балтії цього тижня. Країна висловила підтримку балтійським державам та Фінляндії.

Коротку заяву з цього приводу опублікувала міністерка закордонних справ Ісландії у своєму X (Twitter).

«Ми твердо підтримуємо наших нордичних і балтійських друзів і союзників – Естонію, Литву і Фінляндію – на тлі провокативної поведінки росії у Балтиці», – заявила Тордіс Кольбрун Рейкфйорд Гільфадоттір.

Нагадаємо, раніше на сайті уряду росії помітили проєкт, що вказував на плани в односторонньому порядку змінити морські кордони зі своїми сусідами у Балтійському морі. Після розголосу проєкт зник із сайту.

Головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден вважає, що російський диктатор володимир путін планує захопити шведський острів Готланд. Таким чином він зміг би контролювати Балтійське море.

російська влада збирається оголосити своїми внутрішніми морськими водами частину акваторії на сході Фінської затоки, а також поблизу міст Балтійськ і Зеленоградськ, змінивши морські кордони країни з Литвою та Фінляндією.

Документ про перегляд кордону, який поки що офіційно не коментували МЗС Фінляндії та Литви, був представлений на громадське обговорення практично одночасно з початком навчань щодо застосування тактичної ядерної зброї.

Тим часом, міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що ядерні погрози з боку росії є блефом.

Источник: ua.news