iPhone 15 успішно стартує в Китаї

iPhone 15 успішно стартує в Китаї

Оператор сайту Alibaba Group Holding Ltd. повідомив у понеділок, що нові iPhone були розпродані на китайському Tmall протягом хвилини після того, як вони стали доступними. Намагатися придбати найдорожчі моделі в Китаї — це вправа на терпіння. Відкладені замовлення досягли півтора місяця для багатьох варіантів; лише пара все ще доступна на кінець жовтня, через місяць після дати випуску продукту.

Так багато про патріотичний дух китайського споживача. До того, як Apple Inc. показала iPhone 15, державні ЗМІ та соціальні мережі в країні шуміли про телефон Mate 60 Pro від Huawei Technologies Co. і припускали, що це вбивця iPhone. Погіршуючи ситуацію для Apple, Пекін розширив заборону на продукти Apple на багатьох підприємствах.

Ці кроки поки що, здається, мало вплинули на ритуальний ентузіазм щодо останніх iPhone.

Під час обіду в Гонконзі, в той вечір, коли Apple відкрила замовлення на свої наступні телефони, я побачив хлопця за столом поруч зі мною, який гарячково оновлював додаток Apple Store на своєму iPhone 14 Pro, у гарячих слідах за новим пристроєм, на один номер вище. Зрозуміло, що по всьому регіону було багато людей, які робили те саме.

Цьогорічний цикл покупок ще надзвичайно ранній, і кінцеві цифри продажів можуть представити іншу картину. Але перші сигнали вказують на те, що продажі iPhone у Китаї починаються не інакше як у будь-якому іншому році — або, якщо на те пішло, ніж у будь-якій іншій країні. Протягом півтора десятиліття Apple вдавалося переконати людей, що її споживча електроніка є обов’язковою.

Однак у 2023 році атмосфера в Китаї інша. iPhone незвично був відсутній у популярних темах соціальних мереж у день його презентації. Відтоді, коли Apple стала однією з найактуальніших тем дня, вона була в негативному світлі.

Отже, у жорстко контрольованому публічному інформаційному просторі Китаю iPhone зараз переживає важкі часи. Але ми ще не побачили, що це призведе до зменшення ентузіазму серед перших користувачів.

iPhone знову виходить за рамки реальних подій. За роки з моменту дебюту продукту у 2007 році ми мали не одну фінансову кризу, обрання колишнього ведучого реаліті-шоу президентом США, глобальну пандемію та війну в Європі, яка все ще триває. За цей час iPhone — це найкраще, що я знаю, до безсмертної фрази з фільму «Дюна» «The spice must flow».

Источник: portaltele.com.ua