Інтернет-шахраї ошукали українців на 52 тисячі гривень

Артем Сереженок
Інтернет-шахраї ошукали українців на 52 тисячі гривень

Протягом минулої доби на спецлінію «102» надійшло п’ять повідомлень від заявників про те, що невідомі особи незаконно заволоділи їхніми коштами. При цьому порушники використовували різні схеми виманювання грошей. За вказані дії зловмисникам загрожує до трьох років обмеження волі.

Зокрема, у 50-річної чернівчанки шахрай у соцмережі під приводом оформлення спадщини від родича, який помер у Туреччині, попросив жінку надіслати кошти. Вона особисто перерахувала незнайомцю на банківську картку 20 тисяч гривень.

Цього ж дня 26-річна місцева жителька під приводом надання фінансової допомоги подрузі, особисто перерахувала незнайомцю 3 тисячі гривень.

40-річна чернівчанка також перерахувала 7300 гривень невідомій особі, яка зламала її акаунт у соцмережі.

З аналогічним повідомленням до поліції звернулася 46-річна жителька села Великий Кучурів, яка повідомила, що невідома особа заволоділа її грошима у сумі 9200 гривень.

Також учора 56-річна жителька міста Кіцмань, перейшовши за посиланням про надання допомоги, добровільно надала доступ до свого облікового запису «працівникам» Інтернет-платформи, які здійснили переказ коштів на свою картку у сумі 13 тисяч гривень.

За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Загалом сума завданих збитків заявникам становить понад 52 тисячі гривень.

Тривають досудові розслідування.

Поліцейські нагадують: не перераховуйте та не передавайте гроші незнайомцям!

Також перевіряйте інформацію про нарахування чи списання коштів з рахунків. Громадяни повинні пам’ятати про те, що не потрібно розголошувати, переходити за сумнівними посиланнями та надавати свої персональні дані, до яких належать:

- термін дії банківської картки;

- PIN-код;

- слово-пароль;

- cvv2-код.