Інтернет 4G незабаром з’явиться на Місяці

Дмитро Сизов

107204493-1678211029613-gettyimages-1247553018-AFP_33A89XY.webp (23 KB)

Nokia   готується запустити мережу мобільного зв’язку 4G на Місяці пізніше цього року, сподіваючись збільшити кількість місячних відкриттів — і врешті-решт прокласти шлях для присутності людини на планеті-супутнику.

Фінська телекомунікаційна група планує запустити мережу на ракеті SpaceX протягом найближчих місяців, повідомив Луїс Маестро Руїс Де Теміно, головний інженер Nokia, журналістам на початку цього місяця на виставці Mobile World Congress у Барселоні.

Мережа буде живитися від оснащеної антеною базової станції, яка зберігається в місячному посадковому модулі Nova-C, розробленому американською космічною компанією Intuitive Machines, а також від супутнього марсохода на сонячних батареях.

Між посадковим модулем і марсоходом буде встановлено LTE-з’єднання.

Інфраструктура приземлиться на кратер Шеклтон, який лежить уздовж південного краю Місяця.

Nokia каже, що ця технологія розроблена, щоб витримувати екстремальні умови космосу.

Мережа буде використовуватися в рамках місії NASA Artemis 1, яка має на меті відправити перших людей-космонавтів на поверхню Місяця з 1972 року.

Мета полягає в тому, щоб показати, що наземні мережі можуть задовольнити комунікаційні потреби для майбутніх космічних місій, заявила Nokia, додавши, що її мережа дозволить астронавтам спілкуватися один з одним і з управлінням місією, а також дистанційно керувати марсоходом і транслювати реальні дані. повертати відео та телеметричні дані на Землю.

За словами Маестро Руїса Де Теміно, посадковий модуль буде запущений за допомогою ракети SpaceX. Він пояснив, що ракета не доставить посадковий модуль до поверхні Місяця — у неї є силова система, щоб завершити подорож.

Аншел Саг, головний аналітик Moor Insights & Strategy, сказав, що 2023 рік був «оптимістичною ціллю» для запуску обладнання Nokia.

«Якщо апаратне забезпечення готове та перевірене, як здається, є хороші шанси, що вони зможуть запустити в 2023 році, якщо обраний партнер по запуску не матиме жодних невдач або затримок», — сказав Саг електронною поштою CNBC. 

Раніше Nokia заявила , що її місячна мережа «забезпечить критичні комунікаційні можливості для багатьох різних додатків передачі даних, включаючи життєво важливі командні та контрольні функції, дистанційне керування місяцеходами, навігацію в реальному часі та потокове передавання відео високої чіткості».

Використання даних

Нам знадобиться більше, ніж просто підключення до Інтернету, якщо ми колись захочемо жити на Місяці. Інженерний гігант Rolls-Royce, наприклад, працює над ядерним реактором для забезпечення енергією майбутніх мешканців Місяця та дослідників. 

Однією з речей, яких Nokia сподівається досягти за допомогою своєї місячної мережі, є пошук льоду на Місяці. Більша частина поверхні Місяця зараз суха, але нещодавні безпілотні місії на Місяць привели до виявлення залишків льоду, захоплених у захищених кратерах навколо полюсів.

Таку воду можна було б обробляти та використовувати для пиття, розбивати на водень і кисень для використання в якості ракетного палива або відокремлювати, щоб забезпечити астронавтів придатним для дихання киснем.

«Я бачу, що це буде використано майбутніми експедиціями для продовження дослідження Місяця, оскільки це справді виглядає як серйозне випробування можливостей перед початком комерційного використання для додаткової розвідки та потенційних майбутніх видобувних робіт», — сказав Саг CNBC.

«Для майнінгу потрібна велика кількість інфраструктури та правильні дані про те, де розташовані певні ресурси.