Індійська станція передає відео та зображення з південного полюса Місяця

Дмитро Сизов

Chandrayaan_3_rover_leaving.webp (40 KB)

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала зображення та відео свого місяцехода на X (раніше Twitter) після успішної м’якої посадки свого місячного модуля Chandrayaan-3 на південний полюс Місяця минулого тижня. Пости включають кадри виходу марсохода та його перші кілька метрів руху, а також фотографії самого марсохода та дані інструментів місії.

На першому відео марсохода, опублікованому в п'ятницю, видно, як він залишає посадковий модуль Chandrayaan-3 на рампі та їде на Місяць. ISRO опублікувала відео в ланцюжку, який також містив кадри посадкового модуля, який наближався до місця посадки та піднімав пил, коли він торкався поверхні.

Пізніше ISRO написала , що два наукових інструменти марсохода були ввімкнені, і він перемістився на вісім метрів. У суботу ISRO завантажила на X нове відео, зняте з посадкового модуля, на якому марсохід від’їжджає , майже поза полем зору посадкового модуля.

Сьогодні вранці ISRO опублікував два знімки після того, як марсохід натрапив на великий кратер і потребував виправлення траєкторії .

Заявленими цілями Індії для її місячної місії є успішна посадка на Місяць і демонстрація того, що країна може керувати своїм марсоходом на поверхні, а також «проведення наукових експериментів на місці» за допомогою інструментів на марсоході та самому посадковому модулі.

І посадковий модуль, і марсохід обладнані для вимірювання місячного середовища. Використовуючи один із корисних навантажень посадкового модуля — під назвою «Поверхневий теплофізичний експеримент Чандри» — індійські вчені опублікували графік даних про температуру поверхні Місяця , зібраний за допомогою зонда, вставленого приблизно на вісім сантиметрів у верхній шар ґрунту, який показує різкі зміни температури між поверхнею Місяця та ґрунтом. внизу.

Успішна посадка Індії на поверхню Місяця відбулася через кілька днів після невдачі російського посадкового апарату Luna 25 , який також прямував до південного полюса Місяця.