Ілон Маск заявив, що Starship може знову полетіти ще до Різдва

Ілон Маск заявив, що Starship може знову полетіти ще до Різдва

Глава компанії SpaceX Ілон Маск (Elon Musk) повідомив , що технічна готовність для нової спроби запуску ракети з кораблем Starship настане через 3-4 тижні. Поза сумнівом, регулятор зможе видати ліцензію на повторний політ у такий короткий термін. Однак швидкість, з якою мегаракети SpaceX можуть сходити з конвеєра, вражає.

Друга спроба запустити корабель Starship з прискорювачем Super Heavy в суботу 18 листопада закінчилася невдачею, але виявилася набагато успішнішою, ніж перша, зроблена 20 квітня цього року. Цього разу корабель відокремився від першого ступеня та продовжив політ, а позаштатна ситуація сталася лише майже через 10 хвилин після старту та на висоті майже у 150 км. Інженери SpaceX значно просунулися вперед на шляху до безаварійних запусків.

Крім того, наземних руйнувань, включаючи інфраструктурні на стартовому майданчику, цього разу не було. Під час першого польоту у квітні 2023 року ракета залишила вирву у стартовому столі та розкидала по окрузі уламки бетону. З того часу компанія посилила стартовий стіл сталевою плитою із системою подачі води для охолодження. За підсумками випробування нового столу під час запуску 18 листопада Маск із задоволенням повідомив, що він як новенький і зовсім не потребує ремонту. Принаймні з цього боку у регулятора навряд чи виникнуть питання до компанії.

Незабаром після другого запуску Федеральне управління цивільної авіації (FAA) повідомило, що його представники візьмуть участь у розслідуванні катастрофи. Поки розслідування не закінчено, висновки та прогнози робити рано. Чотири тижні надто короткий термін, щоб сподіватися на його завершення. Але рано чи пізно компанія отримає дозвіл на новий запуск Starship і це буде швидше раніше ніж пізніше. За словами Маска, в цехах SpaceX завершується складання трьох нових ракет, так що частота запусків мегаракети в новому році буде виразно вищою.