Ілон Маск проклинає рекламодавців, які залишили X на антисемітському контенті

Дмитро Сизов
Ілон Маск проклинає рекламодавців, які залишили X на антисемітському контенті

Мільярдер Ілон Маск сказав рекламодавцям, які покинули його соціальну медіа-платформу X через антисемітський контент, у запальному інтерв’ю в середу: «Іди до біса».

Його ненормативні висловлювання відбулися після хвилини розкаяння в інтерв’ю New York Times DealBook Summit. Маск неодноразово казав, що вибачився за публікацію твіту 15 листопада, який узгоджувався з антиєврейським постом.

Маск зіткнувся з потоком критики з тих пір, як він погодився з користувачем, який неправдиво стверджував, що євреї розпалюють ненависть до білих. У своєму дописі Маск сказав, що користувач, який посилався на теорію змови «Велика заміна», говорив «дійсну правду».

У середу Маск заявив, що «вручив заряджену рушницю» як недоброзичливцям, так і антисемітам, описавши свій пост як, можливо, найгірший з усіх повідомлень, які включали багато «дурних».

Генеральний директор Tesla (TSLA.O) щетинився від думки, що він антисеміт, і сказав, що рекламодавці, які залишили X, раніше відомий як Twitter, не повинні думати, що можуть шантажувати його.

"Якщо хтось намагатиметься шантажувати мене рекламою, шантажувати грошима? Іди до біса", - сказав він.

«Іди. До біса. Себе. Це зрозуміло? Сподіваюся, що так. Привіт, Боб, якщо ти в аудиторії», — додав він, очевидно посилаючись на Роберта Ігера, виконавчого директора Walt Disney (DIS.N ) , яка зняла рекламу на X. Айгер раніше виступав на заході та сказав, що Disney відчув, що асоціація з X після кроку Маска «не була позитивною для нас». Представник Disney не відразу відповів на запит про коментар.

«Мене хвилює реальність доброти, а не її сприйняття. І те, що я бачу всюди, — це люди, які піклуються про те, щоб виглядати добре, роблячи зло. До біса з ними», — сказав Маск.

Лайки Маска на адресу рекламодавців є «закриттям глави» для брендів, які ведуть бізнес з X, сказав Лу Паскаліс, засновник маркетингової консалтингової компанії AJL Advisory і колишній керівник глобальних ЗМІ в Bank of America. "Вони цього не забудуть", - сказав він.

Клієнти, яким він не подобається, повинні розглядати продукти, які виробляє його компанія, виходячи з їхньої якості, сказав Маск, вказуючи на електромобілі від Tesla та ракет SpaceX. "Я точно не буду потурати", - сказав він.

Маск додав, що, мабуть, він сам зробив для навколишнього середовища в Tesla більше, ніж будь-хто в світі, виходячи з масових продажів Tesla електромобілів.

«Було б справедливо сказати, що як керівник компанії я зробив для навколишнього середовища більше, ніж будь-яка людина на Землі».

Коментарі Маска прозвучали в той самий день, коли лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер попередив, що зростання антисемітизму з початку війни Ізраїлю та ХАМАС досягло кризової точки, заявивши, що це загрожує безпеці євреїв у всьому світі та майбутньому Ізраїлю . «Для нас, єврейського народу, зростання антисемітизму є кризою. Вогонь п’яти тривог, який необхідно погасити», — сказав Шумер у емоційній 40-хвилинній промові в Сенаті.

Публікація Маска викликала засудження з боку Білого дому за те, що він назвав «огидним пропагандою антисемітської та расистської ненависті».

Теорія «Великого заміщення» помилково стверджує, що євреї та ліві планують етнічну та культурну заміну білого населення небілими іммігрантами, що призведе до «геноциду білих».

Після публікації великі американські компанії, включаючи Walt Disney (DIS.N) , Warner Bros Discovery (WBD.O) і материнську компанію NBCUniversal Comcast (CMCSA.O), призупинили показ своєї реклами на X. Звіт ліберальної наглядової групи Media Matters підштовхнув рекламодавця exit, яка заявила, що знайшла рекламу поруч із публікаціями, які підтримують нацизм. Минулого тижня платформа подала позов проти Media Matters за наклеп.

Коментарі Маска чинили тиск на X загалом, включаючи виконавчого директора Лінду Яккаріно. Керівник сказав Reuters, що вона залишиться в компанії.

Сам Маск, здавалося, вирішив, що X може зазнати фінансової невдачі, і звинуватив у цьому рекламодавців.

«Якщо компанія зазнає краху через бойкот рекламодавців, вона зазнає краху через бойкот рекламодавців. І це буде те, що збанкрутує компанію, і це буде відомо всім на землі», — сказав він. «Нехай тріски падають, де можуть».

Після засудження його посади Маск вирушив до Ізраїлю та оглянув місце нападу ХАМАС у країні 7 жовтня. У понеділок він поспілкувався з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху під час прямої розмови на X.

У середу Маск заявив, що поїздка була запланована до його повідомлення і була «незалежною» від проблеми.

Маск в Ізраїлі заявив, що він проти антисемітизму та всього, що «пропагує ненависть і конфлікт», і заявив, що X не сприятиме розпалюванню ненависті. Перебуваючи там, він отримав від батька ізраїльського заручника, взятого в полон ХАМАСом, символічний жетон , який він пообіцяв носити, доки всі заручники не будуть звільнені. Він носив жетон на сцені в середу.

«Той факт, що ви приїхали сюди, багато в чому говорить про вашу відданість спробам забезпечити краще майбутнє», — сказав Нетаньяху Маску під час розмови в Ізраїлі.

Широке інтерв'ю Маска в середу включало дискусії від свободи слова до навколишнього середовища до президентської політики США. Маск сказав, що думав, що не буде голосувати за переобрання президента Джо Байдена, але не сказав, що буде голосувати за свого ймовірного суперника Дональда Трампа.