Хоча Китай показує більшу підтримку Росії, їхні інтереси все ще відрізняються в деяких питаннях — Politico

Хоча Китай показує більшу підтримку Росії, їхні інтереси все ще відрізняються в деяких питаннях — Politico

Протягом багатьох років Пекін і Москва послідовно створювали те, що зараз виглядає як антиамериканський і антиліберальний глобальний фронт, об'єднаний прагненням переглянути не лише статус України й Тайваню, але й нинішній світовий порядок. Таким чином, Росія може продовжувати отримувати значну допомогу від Китаю, що може втримати її економіку на плаву і допомогти вести війну проти України.

Безумовно, інтереси Пекіна все ще відрізняються від інтересів Москви в кількох аспектах. Більша підтримка Росії з боку Китаю є ризикованою для її й без того схильної до кризи економіки, якщо Захід продовжить санкції проти її банків і компаній. І вперше з середини 2022 року в березні та квітні цього року китайський експорт до Росії впав порівняно з тими ж місяцями попереднього року, що відображає зростаючу обережність — а також проблеми з платежами, з якими стикаються російські імпортери через посилення тиску з боку США, повідомляють аналітики Стокгольмського центру східноєвропейських досліджень (SCEEUS) Шведського інституту міжнародних відносин.

Однак, попри такий розвиток подій,  слід скептично ставитися до офіційної пацифістської риторики Пекіна. Тривала систематична підтримка Росії з боку країни свідчить про зацікавленість у продовженні конфронтації та отриманні економічних і геополітичних переваг.

Зрештою, війна в Європі обмежує західні ресурси й відволікає увагу Вашингтона від діяльності Пекіна в інших частинах світу. Залежність Росії від Китаю вже є високою, і вона продовжує зростати, оскільки китайські компанії замінюють колишніх західних торговельних та інвестиційних партнерів Росії. Крім того, Москва поступово дозволяє передавати Китаю все більше своїх новітніх військових технологій. 

"Тим часом Пекін хоче, щоб Москва не перемогла і не програла в Україні. Перемога Росії за підтримки Китаю посилить Москву, але глибоко віддалить Захід від Пекіна. Поразка Росії дестабілізує режим Путіна і може спричинити його політичну трансформацію або навіть знищення. Це, своєю чергою, може призвести до зменшення доступу Китаю до дешевих енергоносіїв, російських ринків, Арктики і військово-технологічних розробок, а також до втрати основного партнера в довгостроковому стратегічному суперництві зі США", — вважають аналітики.

Захід повинен зберігати свою рішучість і єдність. Це означає надання Україні всієї необхідної підтримки — вже сьогодні. Перемога України на полі бою, досягнута завдяки підтримці Заходу, і відновлення території країни стане найкращим способом стримування ревізіонізму Росії та Китаю.

Источник: zn.ua