Google представляє нову модель Gemini AI

Дмитро Сизов
Google представляє нову модель Gemini AI

Alphabet (GOOGL.O) у середу представила свою найдосконалішу модель штучного інтелекту, технологію, здатну обробляти різні форми інформації, такі як відео, аудіо та текст.

За словами компанії, довгоочікувана модель штучного інтелекту власника Google під назвою Gemini здатна до більш складних міркувань і розуміння інформації з більшим ступенем нюансів, ніж попередні технології Google.

«Ця нова ера моделей являє собою одну з найбільших наукових та інженерних зусиль, які ми робили як компанія», — написав генеральний директор Alphabet Сундар Пічаї в блозі.

З моменту запуску OpenAI ChatGPT приблизно рік тому Google змагався за створення програмного забезпечення штучного інтелекту, яке б конкурувало з тим, що представила компанія, яку підтримує Microsoft (MSFT.O) .

У середу Google додав частину технології нової моделі Gemini до свого помічника ШІ Bard і заявив, що планує випустити свою найдосконалішу версію Gemini через Bard на початку наступного року.

Компанія Alphabet заявила, що створює три версії Gemini, кожна з яких розроблена для використання різної обчислювальної потужності. Найпотужніша версія призначена для роботи в центрах обробки даних, а найменша буде ефективно працювати на мобільних пристроях, заявили в компанії.

Gemini — це найбільша модель штучного інтелекту, у створенні якої допоміг підрозділ компанії Google DeepMind AI, але вона «значно» дешевша в обслуговуванні користувачів, ніж попередні, більші моделі компанії, сказав журналістам віце-президент DeepMind із продуктів Елі Коллінз.

«Тож він не тільки потужніший, але й набагато ефективніший», — сказав Коллінз. Остання модель все ще вимагає значної обчислювальної потужності для навчання, але Google удосконалює її процес, додав він.

Alphabet також анонсувала нове покоління своїх спеціально створених чіпів AI або тензорних процесорів (TPU). Cloud TPU v5p призначений для навчання великих моделей штучного інтелекту та з’єднаний у блоки з 8960 мікросхем.

Нова версія її клієнтських процесорів може навчати великі мовні моделі майже втричі швидше, ніж попередні покоління. Нові чіпи доступні для розробників у «попередній версії» станом на середу, повідомила компанія.