Головред «Новинарні» Дмитро Лиховій долучився до лав ЗСУ

Головред «Новинарні» Дмитро Лиховій долучився до лав ЗСУ

Головний редактор «Новинарні» Дмитро Лиховій приєднався до ЗСУ. Про це він повідомив у фейсбуку.

«Я п’ята людина із середовища редакції “Новинарні” та нашої громадської організації, хто після початку повномасштабного вторгнення приєднався до ЗСУ. Буде ще шостий. Разом — вважай, половина колективу, якщо рахувати з основними фрилансерами. Така в нас “Новинарня”. Ми самі обрали цю нішу і цю тему з 2016 року — “новини України, що воює”», — написав Лиховій.

Він складає з себе обов’язки головного редактора «Новинарні», й надалі ці обов’язки виконуватиме Леся Шовкун.

За словами Лиховія, в армії сьогодні багато вакансій. Дуже різних — і в тилу, і на фронті, і десь посередині. В коридорах і кабінетах райТЦК, зізнався журналіст, він зробив деякі печальні висновки, на яких можуть будуватися дуже невтішні прогнози: «Якщо не виправити ситуацію з мобілізацією, ми тупо про**емо цю війну. Не Зеленський. Не Залужний. Не чиновники. Ми всі разом — від добровольців, які загинули в перші дні під Києвом, до ухилянтів, які пересиджують усе це по хатах або за кордоном».

На думку Лиховія, варто було б демобілізувати тих, хто воює скоро вже два роки, і призвати на їхнє місце нових солдатів, сержантів й офіцерів із запасу, в яких було два роки на підготовку. Однак така ротація, вважає він, майже нереальна. «Тож зараз головне — хоча б втримати боєздатність і чисельність ЗСУ на нинішньому рівні. За рахунок точкових поповнень. Уже це саме по собі — дуже серйозний виклик», — каже медійник.

На його переконання, за нинішніх умов Україні потрібен суспільний договір щодо мобілізації, який зафіксував би розуміння глибини загрози та її можливе подолання.

«Потрібна чесна публічна розмова про реальні проблеми армії й мобілізації як обов’язкової передумови їхнього вирішення. Це означає, що потрібно прикрутити рівень пафосу державної пропаганди (так, у телемарафоні насамперед) і від гасел та аргументів “героїзму” й “неминучої перемоги” перейти до міркувань “прагматизму”, “усвідомленої потреби”, “перемоги заробленої”», — написав Дмитро Лиховій.

Источник: detector.media