Глобальні поставки модулів стільникового Інтернету речей перевищать 1,2 млрд. одиниць до 2030 р.

Романов Роман
Глобальні поставки модулів стільникового Інтернету речей перевищать 1,2 млрд. одиниць до 2030 р.

Поставки 5G обійдуть 4G до 2028 року, щоб стати провідною технологією на глобальному ринку стільникових модулів IoT.

Розумні лічильники, промислові, маршрутизатори/CPE, автомобільні та POS увійдуть до п’ятірки основних застосувань у 2030 році з точки зору поставок. Очікується, що масове впровадження 5G RedCap відбудеться у 2027 році і далі.

Також очікується, що до 2030 року глобальні поставки модулів стільникового Інтернету речей перевищать 1,2 мільярда одиниць із CAGR 12%, згідно з останнім прогнозом Global Cellular IoT від Counterpoint Research.

Поставки в основному здійснюватимуться за допомогою технологій 5G, NB-IoT і 4G Cat 1 bis. 5G буде найбільш швидкозростаючою технологією (60%), за нею буде 4G Cat 1 bis протягом 2022-2030 років.

Коли 5G стане всеохоплюючим, ми побачимо, що великі постачальники модулів, такі як Quectel, Fibocom, MeiG, Foxconn, Thales, Telit і Sierra Wireless, зміцнять свої позиції на глобальному ринку стільникових модулів IoT.

Постачальники модулів Longtail будуть боротися з масштабом і партнерством.

Коментуючи динаміку ринку, старший аналітик Соумен Мандал сказав: «У зв’язку з триваючим заходом мереж 2G та 3G у всьому світі, більшість попиту переміщувалась на технології LPWA, 4G Cat 1 та 4G Cat 1 bis. NB-IoT все ще залишатиметься популярним у деяких частинах Азії, включаючи Китай та Європу, тоді як модулі на основі 4G Cat-1 будуть поширюватися протягом наступних кількох років».

З технологіями LPWA, такими як NB-IoT, LTE-M та 4G Cat-1, що стимулюють це початкове впровадження стільникового IoT, глобальний ринок стільникового IoT перейде від 4G до 5G протягом решти цього десятиліття.

Цей перехід буде швидшим порівняно з переходом від 2G/3G до LPWA/4G у сегменті IoT. 5G буде провідною технологією на глобальному ринку стільникових модулів IoT, за нею йдуть NB-IoT і 4G Cat 1 bis.

Розгортання 5G та впровадження 5G RedCap у найближчі роки призведе до впровадження цієї технології в інтелектуальних додатках IoT у промислових, відстеження активів, POS, телематиці, охороні здоров’я та носимих сегментах, що в основному замінить традиційні додатки 4G IoT.

За оцінками аналітиків, загальна кількість поставок 5G (за винятком 5G RedCap) досягне 2,5 мільярдів одиниць із зростанням CAGR на 60% між 2022 і 2030 роками.

До кінця цього десятиліття ми побачимо впровадження технології 6G для IoT. Однак у перші роки впровадження 6G буде обмежено додатками вищого класу, такими як корпоративні та широкосмугові мережі».

technology-evolution-global-cellular-iot-module-market-2018-2030.jpg (98 KB)

Віце-президент з дослідження Ніл Шах, коментуючи ландшафт застосування модуля стільникового IoT, сказав: «Розумні лічильники, промислові, маршрутизатори/CPE, автомобільні та POS увійдуть у п’ятірку основних застосувань у 2030 році з точки зору поставок.

5G буде надавати перевагу для промислових додатків 4.0 (наприклад, робототехніка, автоматизація та цифрові двійники), маршрутизаторів/CPE (наприклад, FWA та приватні мережі) та автомобільних (наприклад, підключена та автономна мобільність), LPWA буде застосовуватися переважно для комунальних послуг (розумний лічильник) та 4G Cat 1 bis і 5G RedCap для програм POS».

Китай лідирує у впровадженні 5G на глобальному ринку стільникових модулів IoT.

Проте Північна Америка та Європа матимуть великий потенціал у майбутньому. Впровадження 5G на ринках, що розвиваються, таких як Індія та Латинська Америка, також буде зростати швидше, і 5G RedCap може стати популярним у цих регіонах».

За матеріалами: Iotbusinessnews