Генетик розповіла, чи передається рак у спадок

Буває, що в одній сім'ї відразу кілька людей страждають від раку, і в інших членів сім'ї виникає питання: чи може онкозахворювання передатися у спадок?

Так, онкопатології - це ті захворювання, які успадковуються. І існують генетично зумовлені форми раку.

Кожна наша клітина має певну програму чи функцію в організмі. Щоб ця функція виконувалася неприривно, клітина повинна ділитися і породжувати собі подібних. Коли вона відпрацювала свій цикл, є нова клітина, яка продовжує її роботу.

Якщо виникає онкопатологія, то ця клітина запрограмована на неправильне поділ. Вона починає швидко ділитися і замість однієї клітини виникає дві-три-десять, що призводить до раку.

Майже кожен із нас може бути носієм такої інформації, але не кожен з нас має онкопроцес, тому що він теж зумовлений генетично.

Тому так, онкопатологія передається у спадок. Особливо про це повинні знати ті сім'ї, у кожному поколінні яких зустрічався той чи інший вид раку.

Не важливо, що дідусь, наприклад, мав рак прямої кишки, а бабусю — пухлину грудей. Тому що є генні сіті, які відповідають у жінок за один вид раку, а чоловіки — за інший.

І якщо в кожному поколінні ми їх простежуємо, то така людина обов'язково має бути обстежена на наявність генетичних варіацій для того, щоб ми могли запобігти розвитку хвороби", - повідомила генетик.

Источник: storinka.com.ua