Гарнітура змішаної реальності Apple стає більш зрозумілою для фанатів

Дмитро Сизов

Довгоочікувана гарнітура змішаної реальності Apple Inc. — це амбітна спроба створити 3D-версію операційної системи iPhone із системами стеження за очима та руками, які могли б вирізнити цю технологію серед конкурентних продуктів.

8754x-1.jpg (46 KB)

Пристрій вартістю приблизно 3000 доларів США, який з’явиться пізніше цього року під імовірною назвою Reality Pro, матиме новий підхід до віртуальних зустрічей і захоплюючого відео, щоб потрясти індустрію VR, де зараз домінує Meta Platforms Inc. Це гамбіт із високими ставками для Apple, яка розширює свою першу значну нову категорію продуктів після випуску розумного годинника в 2015 році, і компанії потрібно вразити споживачів.

Apple виходить на невизначений ринок із продуктом преміумкласу. Група технологічного розвитку компанії, яка нараховує понад 1000 осіб, витратила на проєкт більше ніж сім років, і Apple розраховує, що він стане новим джерелом доходу, особливо враховуючи, що цього року зростання продажів буде зупинено.

Але віртуальна реальність виявилася проблемою для найбільших титанів технологій. Хоча за деякими прогнозами галузь перевищить 100 мільярдів доларів до кінця десятиліття, гарнітури все ще вважаються нішевими товарами — і Meta втратила мільярди на своїх зусиллях.

Мета Apple — представити щось нове. За словами людей, знайомих із продуктом, можливості відстеження очей і рук стануть головною перевагою пристрою, вартість якого, як очікується, буде приблизно вдвічі дорожча за конкуруючі пристрої. Його основні функції включатимуть передові відеоконференції та кімнати для нарад на основі FaceTime.

Гарнітура також зможе відображати захоплюючий відеоконтент, служити зовнішнім дисплеєм для підключеного Mac і повторювати багато функцій iPhone та iPad. 

600x-1-1.jpg (80 KB)

Ось як це буде працювати: гарнітура матиме кілька зовнішніх камер, які можуть аналізувати руки користувача, а також датчики в корпусі гаджета для зчитування очей. Це дозволяє користувачеві керувати пристроєм, дивлячись на елемент на екрані — будь то кнопка, піктограма програми чи запис у списку — щоб вибрати його.

Потім користувачі зведуть великий і вказівний пальці разом, щоб активувати завдання — без необхідності нічого тримати. Цей підхід відрізняється від інших гарнітур, які зазвичай покладаються на ручний контролер. 

Як і остання гарнітура Meta, пристрій Apple використовуватиме як віртуальну, так і доповнену реальність. За допомогою віртуальної реальності користувачі бачать зображення та вміст в окулярах. З іншого боку, доповнена реальність накладає цифровий вміст на зображення реального світу.

Гарнітура матиме два дисплеї з надвисокою роздільною здатністю, розроблені спільно з Sony Group Corp. , для роботи з віртуальною реальністю та набором зовнішніх камер для забезпечення наскрізного режиму AR. Це означає, що користувачі бачитимуть реальний світ через камери, розташовані на гарнітурі. Apple запропонує користувачам окулярів, що відпускаються за рецептом, спеціальні лінзи, які розташовуються в самому корпусі.

Пристрій матиме так звану цифрову корону, як Apple Watch, яка дозволяє користувачам перемикатися між VR і AR. У VR користувач повністю занурений. Коли AR увімкнено, вміст зникає та стає оточеним реальним середовищем користувача. Apple очікує, що це буде родзинкою продукту, за словами людей, які побажали залишитися невідомими, оскільки проєкт все ще знаходиться в таємниці.

Враховуючи, що до випуску гарнітури ще кілька місяців, деякі функції все ще можуть бути скасовані або змінені, додають люди. Прессекретар Apple відмовилася від коментарів. 

Програмне забезпечення FaceTime гарнітури реалістично відобразить обличчя та тіло користувача у віртуальній реальності. Ці аватари дозволять двом людям — кожна з гарнітурою Apple — спілкуватися та відчувати себе в одній кімнаті. Технологія відрізняється від віртуальних кімнат для зустрічей на гарнітурі Meta, яка створює більш схожий на мультиплікаційний аватар користувача. 

Через величезну обчислювальну потужність, необхідну для цієї функції, гарнітура підтримуватиме лише реалістичні аватари під час відеочатів сам на сам. Це все ще дозволить проводити сеанси FaceTime з декількома людьми, але додаткові користувачі відображатимуться у вигляді значка або Memoji — налаштованих емодзі від Apple.

6x-1 (1).jpg (15 KB)

Apple планує представити пристрій вже цієї весни, хоча, за словами людей, графік все ще може змінитися. Це дозволить компанії обговорити продукт на щорічній конференції для розробників програмного забезпечення в червні, а потім випустити його пізніше цього року.

Як і в деяких попередніх великих ставках Apple, компанія планує почати повільно. Він прагне почати раннє виробництво пристрою в Китаї вже в лютому, і розглядає можливість запуску продукту в США лише для початку. Очікується, що ціна також обмежить привабливість продукту, і Apple вже працює над дешевшою версією — для випуску наприкінці 2024 або на початку 2025 — яка може коштувати ближче до 1500 доларів. Саме стільки Meta бере за свою гарнітуру змішаної реальності.

Докладніше: Apple відкладає плани щодо окулярів AR, планує дешевшу гарнітуру змішаної реальності

Apple розраховує продати близько 1 мільйона одиниць своєї нової гарнітури за перший рік. Це можна порівняти з більш ніж 200 мільйонами одиниць iPhone, найбільшого заробітку компанії з Купертіно, штат Каліфорнія. У рідкісному випадку компанія також не планує отримати прибуток від початкової версії — навіть за високої ціни — що вказує на те, що компанія дивиться на платформу довгостроково.

Головною функцією нового пристрою буде перегляд відео з ефектом занурення. Apple обговорювала розробку VR-контенту для платформи з приблизно півдюжиною медіа-партнерів, включаючи Walt Disney Co. і Dolby Laboratories Inc. І технічний гігант працює над оновленням власних матеріалів Apple TV+ для роботи з гарнітурою. У 2020 році Apple придбала стримінгову компанію NextVR з метою створення спортивного контенту у VR.

Apple планує, що в гарнітурі буде спеціальна функція перегляду відео, яка створить у глядачів відчуття, ніби вони дивляться фільм на гігантському екрані в іншому середовищі, наприклад у пустелі чи відкритому космосі. Але хоча відео з гарнітури буде захоплюючим, її динаміки будуть менш потужними. Тому користувачам потрібно буде носити навушники AirPods, щоб отримати повний просторовий звук — ефект об’ємного звучання.