Фурор серед учених. У Монголії знайшли динозавра, схожого на качку

Natovenator polydontus мав невелике тіло обтічної форми, мешкав на мілководді і пересувався за допомогою нижніх кінцівок.

Згідно з висновками Юонг-Нама Лі, палеонтолога хребетних із Сеульського національного університету в Південній Кореї, та його колег, знайдений у Монголії скелет відноситься до крейдяного періоду. Його вік - 66-100 млн. років.

Цей динозавр мав подібні риси з хальскараптором, який, зважаючи на все, теж вів водний або напівводний спосіб життя. Останнього часто порівнювали з сучасними водоплавними птахами, але дослідники не мали цілого скелета, щоб визначити точно форму його тіла.

З натовенатором їм пощастило більше. Останки цієї доісторичної тварини дісталися палеонтологам у непоганому стані, і за ними можна визначити, що тварина була схожою на качку або гагару.

«Ми думаємо, що натовенатор жив на мілководді і харчувався дрібною рибою, - заявив Лі.

При цьому нещодавно знайдений динозавр не належить до птахотазових і навряд чи був предком сучасних птахів.

«Близька подібність між натовенатором і качкою або бакланом майже напевно є прикладом того, що відомо як конвергентна еволюція», — каже палеонтолог хребетних з Університету Меріленду в США Томас Хольц-молодший.

Найближчим часом вчені планують вивчити детальніше останки. Зокрема їх цікавить те, наскільки добре міг плавати цей ящір.

Источник: techno.nv.ua