Французький супутниковий канал Eutelsat став рупором рашизму - Блумберг

Дмитро Сизов

Французька правозахисна організація "Репортери без кордонів" подала позов у ​​Франції, щоб спробувати перешкодити супутниковому оператору Eutelsat продовжувати трансляцію трьох російських каналів.

Група зі свободи преси подала позов до вищого адміністративного суду Франції з проханням скасувати рішення медіарегулятора Arcom, яке дозволило Eutelsat продовжувати трансляцію «Россия 1», «Первый канал» і НТВ.

«Відмова Arcom взятися за важливе питання боротьби з пропагандою та підтримки журналістики викликає великий жаль», — сказав Крістоф Делуар, глава «Репортерів без кордонів», у заяві, надісланій Bloomberg. «RSF просить Conseil d'Etat визнати це незаконним».

1000x-1-2.jpg (69 KB)

У вересні французький медіарегулятор заявив , що розгляне запит «Репортерів без кордонів» з проханням Eutelsat припинити трансляцію трьох російських телеканалів. У відповіді RSF 28 вересня Arcom заявила, що немає правових підстав для блокування каналів, оскільки вони транслюються кількома супутниками, і Францію не можна ідентифікувати як єдине джерело. У ньому також зазначено, що канали в основному транслювалися на територію Росії, а доступ до них мала «дуже обмежена кількість» громадян ЄС. 

У своїй сьогоднішній заяві RSF відповіла, що Eutelsat є французькою компанією і що канали доступні в ЄС, а саме в країнах Балтії та в Україні. 

Eutelsat дотримується «нейтральності» як оператора інфраструктури, заявила Bloomberg 22 листопада головний виконавчий офіс Єва Бернеке. «Щоразу, коли Arcom скаже, що цей канал заборонений, ми його закриємо, що ми й зробили. з приблизно 10 каналами, які були розповсюджені».

«Ми підтверджуємо, що претензію було подано», — сказала речниця Arcom. «Це вирішуватиме Conseil d'Etat».