Франція призупиняє продажі iPhone 12 через рівень випромінювання

Дмитро Сизов

Apple зіткнулася із забороною на продаж і можливим відкликанням свого iPhone 12 у Франції , оскільки американська компанія оскаржує звіт про те, що смартфон перевищує ліміти радіочастотного опромінення, встановлені національним регулятором.

Без.png (90 KB)

Apple заявила в середу, що її iPhone 12 був сертифікований кількома міжнародними органами як відповідний світовим стандартам радіації, заперечуючи тести французького контролюючого органу ANFR, які стверджували, що модель випромінює більше електромагнітних хвиль, які можуть бути поглинені організмом, ніж це дозволено.

Спостережний орган заявив, що виявив, що питома швидкість поглинання телефону (SAR) – міра швидкості радіочастотної енергії, поглиненої тілом від частини обладнання – становила 5,74 Вт на кілограм під час тестів, що імітували телефон у руці або в руці. тримав у кишені. Стандарт ЄС для SAR становить 4,0 Вт на кілограм у таких тестах. Регулятор зазначив, що телефон відповідав багатьом іншим тестам SAR, які він проводив у рамках нещодавніх тестів на 141 телефоні.

У вівторок ANFR повідомила , що надішле агентів до магазинів Apple та інших дистриб’юторів, щоб перевірити, чи модель, яка була випущена в жовтні 2020 року і нещодавно вилучена з лінійки продуктів компанії, більше не продається. Спостережний орган заявив, що очікує, що Apple «застосує всі доступні засоби, щоб покласти край невідповідності», і що бездіяльність призведе до відкликання телефонів iPhone 12, які вже були продані споживачам.

Apple заявила, що співпрацює з регулятором і представила численні результати внутрішніх і незалежних лабораторій, які показують, що пристрої відповідають усім глобальним нормам SAR і стандартам безпеки. Компанія публікує значення SAR своїх пристроїв на своєму сайті, в тому числі для iPhone 12 .

Регуляторні органи в ряді країн мають різні обмеження на кількість електромагнітного випромінювання, яке можуть випромінювати мобільні телефони, щоб запобігти негативному впливу на здоров’я. Телефони перевіряються на відповідність шляхом штучного налаштування їх максимальної потужності мовлення для різних радіоприймачів, які вони містять, із вихідним сигналом, виміряним у численних тестах, щоб імітувати їх утримання в руці чи кишені штанів, у сумці чи піджаку та до голови, щоб взяти дзвінки. Результати показують верхню межу, якої телефон може досягти за найсуворіших умов експлуатації, і не вказують на типове використання.

Всесвітня організація охорони здоров’я заявляє на своєму веб-сайті, що після великої кількості досліджень «не було встановлено жодних негативних наслідків для здоров’я, викликаних використанням мобільного телефону».

Жан-Ноель Барро, молодший міністр цифрової економіки Франції, сказав, що оновлення програмного забезпечення буде достатнім, щоб вирішити проблеми з радіацією, пов’язані з телефоном. Він сказав газеті Le Parisien в інтерв’ю пізно у вівторок, що: «Очікується, що Apple відповість протягом двох тижнів. Якщо вони цього не зроблять, я готовий наказати відкликати всі iPhone 12, які є в обігу. Правило однакове для всіх, включаючи цифрових гігантів».

ANFR сказав: «Якщо Apple вирішить оновити свої телефони, це буде перевірено ANFR». Французький наглядовий орган тепер передасть свої висновки регуляторам в інших країнах-членах ЄС, що «може мати ефект сніжного кома», сказав Барро.

Apple не розбиває свої продажі за країнами чи моделями, хоча звітні доходи та оцінки аналітиків відносять Європу до другого за величиною регіону продажів після Америки.

Новина про заборону продажу з’явилася, коли Apple анонсувала свої останні моделі iPhone 15 , які замінили фірмові роз’єми Lightning на універсальний зарядний роз’єм USB-C. Це була зміна, викликана новими стандартами ЄС щодо загальних зарядних пристроїв , які набувають чинності наприкінці року, які роблять USB-C загальним роз’ємом для всієї споживчої електроніки, залишаючи iPhone одним із останніх тих, хто не підтримує.

ЄС сподівається, що універсальний стандарт заощадить гроші споживачів і електронні відходи, які утворюються через необхідність купувати окремі зарядні пристрої та кабелі для різних електронних пристроїв.