Формула-1 випробовує ШІ для боротьби з порушеннями обмежень на трасі

Дмитро Сизов
Формула-1 випробовує ШІ для боротьби з порушеннями обмежень на трасі

Керівний орган Формули-1 випробовує штучний інтелект (ШІ), щоб боротися з порушеннями лімітів на трасі під час завершального сезону Гран-прі Абу-Дабі цими вихідними.

FIA, що базується в Парижі, заявила, що використовуватиме технологію «Computer Vision», яка використовує аналіз форми для визначення кількості пікселів, що проходять через край траси.

AI відсортує справжні порушення, коли водії перетинають білу лінію на краю траси всіма чотирма колесами, зменшуючи навантаження на віддалений оперативний центр FIA (ROC) і прискорюючи реагування.

Гран-прі Австрії, що відбувся 2 липня, став рекордним для цього виду спорту: лише чотирьом людям довелося обробити лавину з приблизно 1200 потенційних порушень.

До вирішальних вихідних у Катарі в жовтні було вісім осіб, призначених для оцінки обмежень траси та моніторингу 820 поворотів, із 141 звітом, надісланим до контролю за перегонами, який потім видалив 51 коло.

Однак на жовтневому Гран-прі США в Остіні деякі порушення залишилися безкарними.

Цього місяця стюарди заявили , що їхня нездатність належним чином контролювати порушення обмежень на трасі на шостому повороті була «повністю незадовільною», і рішення необхідно знайти до початку наступного сезону.

Тім Маліон, керівник відділу дистанційних операцій FIA та заступник директора перегонів, сказав, що технологія Computer Vision була ефективно використана в медицині в таких сферах, як сканування даних скринінгу раку.

«Вони не хочуть використовувати комп’ютерний зір для діагностики раку, вони хочуть використовувати його, щоб викинути 80% випадків, коли явно немає раку, щоб дати добре навченим людям більше часу для дослідження. на 20%", - сказав він.

«І це те, на що ми націлені».

Маліон сказав, що додатковий рівень комп’ютерного бачення зменшить кількість потенційних порушень, які розглядаються ROC, і ще менша їх кількість буде передана контролю за перегонами для подальших дій.

«Найголовніше — розширити об’єкт і продовжувати інвестувати в програмне забезпечення, тому що так ми досягнемо великих успіхів», — сказав він. «Останній висновок для мене — бути відкритим до нових технологій і продовжувати розвиватися.

«Я неодноразово казав, що зараз у певних сферах перемагає людина. Можливо, це так і зараз, але ми вважаємо, що в кінцевому підсумку автоматизовані поліцейські системи в реальному часі — це шлях вперед».