Федоров пообіцяв, що Україна цьогоріч виготовить тисячі БПЛА, здатних бити по глибокому тилу РФ

Федоров пообіцяв, що Україна цьогоріч виготовить тисячі БПЛА, здатних бити по глибокому тилу РФ

За словами віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, у 2024 році Україна виготовить тисячі безпілотників дальньої дії. Вони зможуть завдати ударів по глибокому тилу РФ

Про це він сказав у інтерв’ю Reuters.

Федоров зауважив: в Україні є 10 компаній, які виготовляють БПЛА, що можуть долітати до Москви та Санкт-Петербурга.

"Зростає категорія безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії - 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало... взагалі", - акцентував він.

Міністр розповів, у рамках започаткованої урядом у 2023 році ініціативи BRAVE1, стартапам у сфері військових технологій було виділено близько $2,5 млн. Цьогоріч таке фінансування планують збільшити приблизно в десять разів.

Він зазначив, що в РФ у виробництві дронів домінує держава, у той час як в Україні більшість виробників БПЛА є приватними. За його словами, лише одна з 10 компаній, безпілотники якої можуть досягати регіонів Москви чи Санкт-Петербурга, є державною.

У 2023 році обсяги виробництва та поставок українських БПЛА зросли більш ніж у 120 разів. Міністр підкреслив, що це - частина ширших воєнних зусиль, спрямованих на розробку та виробництво безпілотників з метою зменшити розрив з ударними можливостями РФ.

Він також поділяє оцінку очільника ГУР МОУ Кирила Буданова про те, що Київ досяг "певного паритету" з Москвою у виробництві безпілотників дальньої дії.

"Нам потрібно діяти антибюрократично. Це суть прориву у війні технологій. Ми будемо продовжувати робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати", – сказав Федоров, зауваживши про нестачу артилерійських снарядів, яка є в українських військових.

Источник: espreso.tv