Федеральне картельне выдомство Німеччини взялося за PayPal

Дмитро Сизов

У понеділок німецький регулювальний орган картелю заявив, що ініціював провадження проти платіжної компанії PayPal Europe (PYPL.O) через можливість того, що вона перешкоджає конкуренції.

MZSYNATQCZJZZLYXHK2B3RFO6U.webp (74 KB)

Предметом розгляду стали правила PayPal щодо додаткових зборів і представлення PayPal в умовах використання для Німеччини, повідомили в спостережному органі. PayPal не відразу відповів на запит про коментар.

Регулятор розслідує, зокрема, правила, згідно з якими торговці не можуть пропонувати свої товари та послуги за нижчою ціною клієнтам, які вибрали більш дешевий спосіб оплати, ніж PayPal.

За словами антимонопольного органу, PayPal вимагає, щоб продавці не віддавали перевагу іншим методам оплати або не робили їх використання більш зручним для клієнтів.

«Ці положення можуть обмежити конкуренцію та становити порушення заборони на зловживання», — сказав керівник офісу картелю Андреас Мундт у заяві.

«Тепер ми дослідимо, яку ринкову владу має PayPal і наскільки онлайн-продавці залежать від пропозиції PayPal як методу оплати».

Наглядовий орган уважно стежить за інтернет-компаніями, щоб забезпечити чесну конкуренцію.

Зміни до антимонопольного законодавства Німеччини щодо цифрових корпорацій, які набули чинності в 2021 році, надають офісу картелю більше повноважень у визначенні та забороні домінуючих позицій деяких компаній.

Орган раніше ініціював провадження проти Amazon (AMZN.O) і Facebook (META.O) .