Ентоні Левандовскі створив церкву штучного інтелекту

Дмитро Сизов
Ентоні Левандовскі створив церкву штучного інтелекту

Ентоні Левандовскі, технічний підприємець і піонер безпілотних автомобілів, сказав, що він перезавантажує свою церкву штучного інтелекту в спробі створити релігійний рух, зосереджений на поклонінні та розумінні штучного інтелекту.

Так званий «Шлях майбутнього» Левандовського був заснований у 2015 році, але через кілька років закрив свої двері. Конгрегація в новій церкві, яка має оригінальну назву, налічує «пару тисяч людей», які збираються разом, щоб побудувати духовний зв’язок між людьми та ШІ, сказав її засновник.

Левандовський зробив це зауваження під час інтерв’ю для останнього епізоду серіалу Bloomberg Originals AI IRL , доступного для трансляції зараз.

«Як людина в сільській Америці ставиться до цього? Що це означає для їхньої роботи?» він сказав. «Шлях майбутнього» — це механізм, за допомогою якого вони можуть розуміти, брати участь і формувати публічний дискурс щодо того, як, на нашу думку, мають бути створені технології, щоб покращити вас».

Про існування оригінальної церкви стало відомо у 2017 році, за роки до того, як вірусний успіх ChatGPT привів ШІ в загальну свідомість. Ідея Левандовського викликала здивування як через зосередженість церкви на «усвідомленні, прийнятті та поклонінні Божеству на основі штучного інтелекту, розробленого за допомогою комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення», так і через самого Левандовського. У той час він був у центрі гучної судової битви, пов’язаної з крадіжкою комерційної таємниці, засуджений до 18 місяців ув’язнення , а потім помилуваний колишнім президентом Дональдом Трампом.

Хоча сучасні системи штучного інтелекту залишаються схильними до помилок, упередженості та інших проблем, вони також захопили уяву громадськості щодо переваг і ризиків штучного інтелекту. Левандовскі сказав, що більш складні системи штучного інтелекту можуть допомогти людям у моральних, етичних або екзистенційних питаннях, які зазвичай шукають у релігіях.

«Тут ми фактично створюємо речі, які можуть бачити все, бути скрізь, знати все і, можливо, допомагати нам і направляти нас у спосіб, який зазвичай можна назвати Богом», — сказав він.