Експерти пояснили, чим небезпечні соціальні мережі

Експерти пояснили, чим небезпечні соціальні мережі

За даними Economist, чверть свого часу люди витрачають на соцмережі. І не дивно, адже вони дають розважальний контент та дозволяють вести дискусію з іншими людьми.

Раніше соцмережі залучали людей тому, що вони об'єднували масову комунікацію та особисте спілкування. Нині ж на цих майданчиках переважає відеоконтент, який публікують незнайомці. Створюється щось на кшталт гіперактивного телевізора. При цьому відкриті публікації все частіше розміщуються в закритих групах, як листи на електронній пошті.

Відомо, що програми, пов'язані із соціальними мережами, займають майже 50% екранного часу смартфонів. Тобто це понад ¼ всього часу неспання людини. Крім того, поглинають сьогодні вони на 40% більше часу, ніж у 2020 році.

Особливість соціальних мереж тепер у тому, що вони не соціальні. Тобто повідомлень там публікується дедалі менше. Їм на зміну приходять різні кліпи. Причому вони пропонуються користувачеві відповідно до того, як поводився він під час перегляду іншого контенту, а не відповідно до його соціальних зв'язків. Обговорення приватного життя переходить на закриті платформи на кшталт WhatsApp і Telegram.

Але всі ці зміни мають недоліки. Наприклад, месенджери (додатки обміну повідомленнями) взагалі модеруються. І якщо для нечисленних груп це добре, то для тих, кількість учасників яких понад 200 тисяч, навпаки. Також у WhatsApp поширювалася політиками Індії хибна інформація.

Крім того, тепер користувач, навіть просто переглядаючи контент, його схвалює і допомагає йому «завіруситися». І це може бути щось фейкове. Ще одна проблема нинішніх соцмереж — це майже повна відсутність у них новин, які б відображали реальність. Відомо, що зараз лише 19% дорослих щотижня діляться новинами у соцмережах, а 2018 року їх було 26%. Ну і загалом нинішня молодь як основне джерело новин орієнтується на соціальні мережі.