Експерт озвучила правила поведінки у період підвищеного атмосферного тиску

У ці дні атмосферний тиск досяг пікових значень 765 мм ртутного стовпа, перевищивши норму на 20 одиниць. Як заявила лікар-терапевт, найбільш схильні до впливу погоди люди з патологіями серцево-судинної системи.

«Навантаження цими днями справді колосальне. Найпоширеніші симптоми під час підйому атмосферного тиску – зниження пульсу і підйом артеріального тиску. Відзначаються головний біль, запаморочення, слабкість. Також може спостерігатися зниження гостроти слуху та нюху. Може порушуватись навіть чутливість шкіри. Можуть турбувати нудота, блювання», – розповіла лікарка.

У людей із проблемами з тиском збільшується ризик інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів. До групи ризику входять також астматики. Високий тиск загрожує складнощами з диханням та гіпоксією, в першу чергу, серця та головного мозку. Тому в ці дні збільшується ризик падіння.

Експерт настійно рекомендує не припиняти прийом ліків, якщо вони були призначені лікарем. А у разі тривоги додатково проконсультуватися та скоригувати схему їхнього прийому. Надія Скоморовська пояснила, що ті, хто регулярно приймає ліки, є більш захищеними, оскільки судини перебувають у правильному тонусі. Інакше зростає ризик інсультів та інфарктів.

Уникнути патологій можна, дотримуючись режиму праці та відпочинку, висипатися, не перетружуватися. Важливо стежити за харчуванням, виключивши важкі продукти та алкоголь. І за питним режимом, збільшивши кількість компотів, морсів, багатих калієм і магнієм.

Источник: medicalanswers.com.ua