Дослідники створили чат-бот, який дозволяє «поговорити» з «собою майбутнім»

Дослідники створили чат-бот, який дозволяє «поговорити» з «собою майбутнім»

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили чат-бот Future You на основі штучного інтелекту, який імітує старшого користувача, аніж той є нині. І, за їх словами, ділиться спостереженнями та мудрістю.

За допомогою зображення профілю, зістареного цифровим способом, чат-бот генерує правдоподібні синтетичні спогади і спирається на теперішні прагнення користувача, щоб розповісти історії про його успішне життя.

Мета, пояснюють дослідники, — сприяти довгостроковому мисленню і зміні поведінки користувача, та заохотити більше думати сьогодні про те, якою людиною ви хочете бути завтра.

Щоб взаємодіяти з чат-ботом, користувачам спочатку пропонується відповісти на низку запитань про себе, своїх друзів і сім’ю, минулий досвід, що сформував їх, та ідеальне життя, яке вони уявляють собі в майбутньому. Потім вони завантажують портретне зображення, щоб отримати схожість з користувачем у віці 60 років.

Далі програма вводить інформацію з відповідей користувача у велику мовну модель, яка генерує багаті синтетичні спогади для змодельованого старшого «Я». Це гарантує, що коли чат-бот відповідає на запитання, він спирається на зв’язну передісторію.

Фінальною частиною системи є сам чат-бот на базі GPT 3.5 від OpenAI, який представляє себе як потенційну старшу версію користувача, здатну розповісти про свій життєвий досвід.

Источник: processer.media