Допомога біженцям: у Польщі змінюють підхід. Воєвода озвучив нові потреби

Допомога біженцям з України в Познані та Великій Польщі. Воєвода Міхал Зєлінський заявив про зміну системи. Поспілкувавшись із біженцями та людьми, які допомагають українцям, влада визначила, яка допомога наразі найбільше потрібна вимушеним мігрантам.

Підтримку України Польщею у війні з Росією важко переоцінити. Сусідня країна підставила плече Україні у чи найтемніші часи з періоду її незалежності. Вже у перші дні війни на українсько-польскому кордоні сусідня країна оперативно організувала гуманітарну допомогу для громадян України, які після цинічного нападу Росії змушені були покинути батьківщину. Упродовж наступних місяців Польща допомагала українцям з житлом, фінансами, медичним забезпеченням. Тепер поляки шукають шляхів підвишення ефективності допомоги.

Українці у Польщі: якої допомоги потребують?

Люди, які залишаються в Польщі довше, вивчають мову, відкривають бізнес і вже мають роботу, як правило, не потребують допомоги з проживанням, харчуванням чи іншими базовими питаннями. Зараз їм потрібна інформаційна підтримка, зокрема юридична та офіційна, яка прискорить професійну активізацію та полегшить контакт з поляками.

"Враховуючи ситуацію, що склалася, ми вирішили адаптувати формулу діяльності з допомоги до помічених потреб громадян України, збільшивши кількість пунктів, де вони зможуть отримати необхідну інформацію, а також скоригувавши кількість місць тимчасового розміщення до реальні потреби", — каже Міхал Зєлінський.

З 1 квітня реєстратуру, яка зараз розташована в павільйоні ? 2 на МТП, буде перенесено на вул. Буковська 27/29. Зараз там працює колективний пункт розміщення та харчування для близько 100 громадян України. З 1 квітня будуть організовані додаткові місця на пункті за адресою вул. Буковська. 10 ліжок призначені для людей, які, прямуючи далі за кордон, залишаються в Познані на короткий час очікувати на потяг, літак чи інший вид транспорту.

Польща. Мережу інформаційно-консультативних пунктів розширять

Великопольський воєвода заявив, що в Фонді притулку, міграції та інтеграції є кошти на розширення інформаційно-консультативної діяльності для біженців. Реалізований за участі фондів ЄС проект під назвою "Велика Польща — Спільне майбутнє" дозволила розширити підтримку біженців і створити мережу інформаційно-консультативних пунктів. У Познані такі точки розташовані в:

  • будинку WUW (пл. Wolności 17);
  • центрі інтеграції іноземців (вул. Feliksa Nowowiejski 25 (у співпраці з ROPS);
  • штаб-квартирі АМУ (вул. Święty Marcin 78).

Допомогу в цих пунктах надають польською, українською та англійською мовами. У рамках цього ж проекту інформаційно-консультаційні пункти також були створені в регіональних офісах WUW у Каліші, Коніні, Лешні та Пілі. Крім того, таку інформацію можна буде отримати в пункті розміщення на вул. Буковська, 27 та в Центрі підтримки сімей з України Карітасу на вул. Промисловій, 47.

Источник: ukrayina.pl