Дитяче завдання з геометрії поставило дорослих у глухий кут

Дитяче завдання з геометрії поставило дорослих у глухий кут

Батько з Ірландії попросив інтернет вирішити завдання геометрії з підручника його дитини. У задачі зображено півколо, а питання звучить: «Скільки у нього кутів?» Дитина автора посту вважала, що дві, записавши відповідь. Вчитель назвав такий результат невірним, виправивши відповідь на нуль. Саме цей момент і спантеличив як батька дитини, так і інтернет-користувачів, які підключилися до пошуку правильної відповіді.

На думку чоловіка, вчитель виніс «спірне рішення», це не дуже тонкий натяк на те, що батьки вважають його невірними. Нижче є відповіді на всі запитання.

0fd3f592d4bc5f16a0ded39a051f0d62.jpg (101 KB)

Спірність полягає в тому, що візуально у півкола є два кути, на що вказав інший вчитель початкових класів. Мовляв, проблема у формулюванні та трактуванні правил. Він заявив, що кут – це місце перетину двох ліній. А потім додав: та ніде не написано, що лінії обов'язково прямі. Якщо цього уточнення немає, тоді так, півколо має два кути.

Якщо слідувати реальному визначенню, то кутів немає: «кут — геометрична постать, утворена двома променями», а чи не лініями. Таке саме визначення і в англійській мові. Мабуть, вчитель, який вказав на відсутність кутів у півкола, все ж таки правий.