Дешевий аптечний засіб допоможе захистити капусту від білокрилки і листоїда

Чимало господарів знають не тільки, коли краще висаджувати або сіяти ті чи інші овочеві культури, як їх правильно розмістити на грядках, щоб покращити їх здоров'я та смак, чим удобрювати, але і як боротися зі злісними шкідниками. І якщо ви вже в курсі, який народний засіб допоможе позбутися колорадського жука на картоплі та баклажанах, візьміть собі на замітку перевірений метод проти білокрилки та інших шкідників, які полюбляють капусту. theLime вирішив докладніше розповісти про це.

Як відомо, серед шкідників капусти можна зустріти тих, хто вражає й інші городні рослини, а саме: хрестоцвіті блішки, капустяні мухи, білокрилки, попелиці, капустяний листоїд, капустяна совка, а також слимаки та равлики. Тому, щоб зберегти врожай, необхідно боротися з ними різними методами. Найчастіше дачники використовують тютюновий пил, мелений гіркий перець чилі, золу, березовий дьоготь, клейові пастки, ефірні олії, водні та спиртові витяжки з різних лікарських рослин. Також ефективним засобом є водний розчин валеріани, який можна купити у найближчій аптеці.

Як приготувати засіб від білокрилки та інших шкідників?

Розчиняємо у 1 л чистої води 1 ст. л. будь-якого рідкого мила. Для посилення ефекту фахівці радять використовувати або зелене мило, що має інсектицидні властивості, або сірчано-дегтярне.

Додаємо в мильний розчин 1 ст. л. спиртової настойки валеріани лікарської (15 мл), купленої в аптеці

Рідину, що вийшла, переливаємо в ручний пульверизатор і обприскуємо капустяне листя з обох сторін. Перший раз обробку проводимо на стадії формування другого та третього справжнього листа або через 3-4 дні після висадки розсади на постійне місце.

Використовувати такий народний засіб можна як у теплицях, так і на відкритих ділянках городу. Особливо важливо захистити капусту у першій половині вегетації. Коли качани вже зав'язалися і набирають масу, капустяні кущі набагато менш уразливі для комах і молюсків, ніж молоді сіянці, що не зміцніли. Крім капусти розчином валеріани можна обробляти ріпу, редис, салат тощо.

Источник: apostrophe.ua