Депутат пропонує в’язням крутити педалі й виробляти електроенергію

Депутат пропонує в’язням крутити педалі й виробляти електроенергію

Депутат від партії «Слуга народу» Сергій Гривко зареєстрував у парламенті законопроєкт, в якому пропонує обладнати в’язниці велогенераційними установками і мотивувати засуджених виробляти електроенергію.

«Його концептуальна суть проста. Мотивувати 50 тис. в’язнів генерувати електроенергію через велогенераційні установки», – написав Гривко на своїй сторінці у Facebook.

Водночас для мотивації ув’язнених крутити педалі законопроєкт пропонує зменшувати строк їх ув’язнення через суспільно корисну діяльність, пов’язану з генеруванням електричної енергії.

«Якщо впродовж місяця вони будуть виконувати норми, визначені Міністерством юстиції, то термін ув’язнення зменшиться на 3 дні, але скористатися цією можливістю можна не більше 10 місяців в рік. Тобто за рік в’язень може зменшити термін ув’язнення на 30 днів», – пояснив Гривко.

За його підрахунками, це також дозволить економити до 8% коштів на утримання засуджених, або 200 млн грн.

Щоб ув’язнений міг крутити педалі, він, згідно з законопроєктом, повинен мати медичну довідку про відсутність протипоказань.

Депутат пропонує не вважати таку енергогенерацію працевлаштуванням засуджених, таку роботу пропонується виконувати на добровільній основі й безоплатно. Оцінювати якість таких занять і зменшувати строк ув’язнення, на думку Гривка, має суд.

Депутат пропонує встановлювати велотренажери коштом колоній. Разом з тим у фінансово-економічному обґрунтуванні законопроєкту стверджується, що його реалізація не вимагатиме додаткових витрат із держбюджету або інших бюджетів.

Гривко впевнений, що така ініціатива сприятиме виправленню та ресоціалізації засуджених через усвідомлення ними користі їхньої діяльності на благо суспільства. Законопроєкт допоможе в’язням покращити їхні життя, адже фізичні вправи корисні, а дозвілля у в’язниці стане цікавішим. А найголовніше те, що парламентар впевнений, що вироблення електроенергії в’язнями стане підтримкою енергогенерації цілої країни. Хоча відомо, що потужність, яку виробляють велоустановки, достатньо мала. Депутат також чомусь не уточнює, скільки коштуватиме обладнання для підключення установок до енергосистеми України.

«Цим законопроєктом показую альтернативні можливості для наповнення енергетичної системи, які можливо імплементувати в активний спорт, спортивні зали та інші структури. Було б круто побачити тренажерний зал, який генерує електроенергію», – зазначив Гривко.

Источник: mc.today