Чотири країни опиняться під водою через танення льодовиків – вчені

Прориви льодовикових озер здатні спричиняти масштабні повені, а шлях руйнування може тягтися більш як 100 кілометрів.

Вчені з Університету Ньюкасла у Великій Британії заявили, що до кінця століття близько половини з 215 тисяч льодовиків зникнуть з лиця Землі. Цей процес наражає на небезпеку життя мільйонів людей, причому не там, де передбачалося раніше, пише Science Alert.

Зокрема танення льодовиків стануть руйнівними для жителів чотирьох країн – Індії, Пакистану, Перу і Китаю. Причина в тому, що населення там особливо вразливе до кліматичних лих, а льодовикові озера численні.

“Близько 15 мільйонів людей можуть опинитися під загрозою, оскільки вони живуть нижче за течією від величезного льодовикового озера, яке може вибухнути. Зазначимо, що передбачити, коли саме льодовикове озеро переповниться і вибухне, вкрай складно, а тому поки що вчені можуть лише попередити про загрозу”, – заявили дослідники.

За їхніми словами, прориви льодовикових озер здатні спричиняти масштабні повені, а шлях руйнування може тягтися більш як 100 кілометрів.

“Найнебезпечнішими наразі вчені називають Пакистан і Китай. Так у Пакистані у безпосередній близькості до льодовикового озера, яке може вибухнути, живуть трохи більше як 2 мільйони людей, у Китаї – майже вдвічі більше. Перу посідає у цьому рейтингу небезпеки третє місце, а Індія розташувалася на четвертому”, – додали експерти.

Источник: vsviti.com.ua