Чому виникає лупа та як її побороти: відповідь фахівців

Лупа хоч і не загрожує життю, втім є надокучливою проблемою. Часто це захворювання супроводжує  інші стани та загострюється на фоні стресів. Про основні причини виникнення лупи та як її лікувати розповіли фахівці платформи доказової інформації про здоров'я "Бережи себе".

Деталі

Лупа - це стан, при якому відлущуються невеликі шматочки шкіри голови. Поширеною причиною її виникнення є себорейний дерматит - запальне хронічне захворювання, яке не лікується повністю. Існують й інші фактори, які можуть призводити до появи лупи, наприклад, активність грибка роду Malassezia, порушення обміну речовин, генетична схильність тощо. 

Чи пов'язна лупа з недотриманням гігієни?

Всупереч загальним уявленням, лупа не пов’язана з недотриманням особистої гігієни та не є заразною. Утім, правильний догляд та вчасне миття волосся може зменшити прояви хвороби та покращити стан шкіри.

Причина виникнення цього стану до кінця не вивчена, тому лікування зазвичай стосується лише симптомів. З нею борються за допомогою спеціальних шампунів, місцевих та  протигрибкових засобів. 

Національна служба охорони здоров’я Британії, рекомендує використовувати шампуні, які містять один із наступних компонентів у складі:

  • сульфід селену;
  • цинк-піритіон;
  • саліцилову кислоту;
  • кетоконазол;
  • вугільну смолу.

Якщо ви спробували декілька засобів і вони вам не допомогли, то краще звернутися до дерматолога, який допоможе вам встановити правильне лікування.

Фахівці рекомендують людям, схильним до появи лупи, дотримуватися збалансованого харчування, не забувати про фізичну активність, за можливості зменшити кількість стресів. Лупу також може викликати холод, тому варто захищати голову від морозу взимку.

Лупа у підлітків — особливості перебігу та догляду

Для підлітків у нормі характерні бурхливі зміни в гормональному фоні. Це позначається на стані шкіри і може викликати появу лупи зокрема. Але варто розуміти, що це тимчасове явище. Головна рекомендація для підлітків із такою проблемою — дотримання елементарних правил догляду за собою та використання спеціалізованих шампунів.

Схожим чином організм може реагувати на приймання гормонів у дорослому віці. Якщо цей прояв турбує надмірно та погіршує якість життя, варто звернутися до дерматолога та почати курс лікування під медичним наглядом.

Источник: meta.ua