Чоловік вдав мертвого, щоб уникнути покарання за атаку на мережу готелів Marriott

Чоловік вдав мертвого, щоб уникнути покарання за атаку на мережу готелів Marriott

У жовтні було заарештовано хакера Джессі Кіпфа, якого звинувачують у порушенні кібербезпеки кількох комерційних компаній і систем охорони здоров'я США. За даними дослідників, Кіпф підробив свідчення про свою смерть, щоб уникнути покарання.

Спочатку Кіпф зламав мережі компаній Guest-Tek Interactive Entertainment та Milestone Inc., які надають інтернет-послуги для гостей мережі готелів Marriott. Це сталося 12 лютого та 21 червня відповідно, як повідомляє Прокуратура Східного округу Кентуккі.

Згідно зі звітами поліції, Кіпф продавав особисті дані клієнтів Marriott на російському форумі. Звинувачення включає крадіжку особистих даних, інтернет-шахрайство та злом великих організацій, у тому числі державних.

Кіпфа відстежили за його особистою IP-адресою, яку він використав для доступу до системи реєстрації смертей департаменту охорони здоров'я Гаваїв у січні 2023 року. Це один із ресурсів, у яких чоловік, мабуть, планував зафіксувати свою загибель: були також зламані держустанови Коннектикуту, Вермонта, Арізони, Теннесі та інших штатів.

Офіційні особи Вермонта повідомили ФБР, що у травні у їхніх системах було зареєстровано свідоцтво про смерть на ім'я Кіпфа. Проте представник департаменту охорони здоров'я штату запевняє журналістів, що жодних даних при цьому не було вкрадено.

Як причина смерті в підробленому свідоцтві чоловік вказав COVID-19. Доступ до зламаних ресурсів він згодом вирішив продати.

Сам Кіпф стверджує, що лише тестував державні сервери на предмет вразливостей – все, за винятком гавайських.