Чи злетять ціни на бензин в Україні після введення в ЄС ембарго на російські нафтопродукти

Ціни на бензин в Україні навряд зростуть одразу після введення ембарго в Європейському Союзі (ЄС) на російські нафтопродукти. Проте подорожчання може початися весною.

Найімовірніше, зростання цін припаде на березень та квітень. Про це розповів експерт паливного ринку та директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн у бліцінтерв'ю OBOZREVATEL.

"5 лютого нічого не буде, це вже зараз зрозуміло, тому що всі підготувалися. Українські заправні мережі залиті пальним десь на найближчий місяць. Якісь запаси вже є. І ми бачимо, що оперативні січневі постачання дуже великі. Тому ми накопичуємо пальне, і те саме роблять європейці, беручи і закуповуючи й російське пальне, поки воно ще не заборонене. При цьому січень і лютий – місяці мінімального споживання, ми їх пройдемо, я впевнений, взагалі без якихось проблем", – пояснив Куюн.

При цьому вже у березні, додає він, коли вже ці запаси почнуть вичерпуватися, то можуть виникнути проблеми. "Тоді треба буде нові постачання робити, то чи надійдуть ті постачання, чи всі вони надійдуть, чи своєчасно вони надійдуть, яка буде на них ціна? Ось тут вже буде найбільше запитань. Вважаю, це вже буде ближче до квітня, розпочнуться якісь події", – пікдреслив експерт.

Источник: news.obozrevatel.com