Cruise представляє робототаксі для інвалідів

Дмитро Сизов

Copy_of_230718_Cruise_Accessibility_108.webp (70 KB)

Cruise, компанія з автономних транспортних засобів, яку підтримує General Motors, показала роботу-таксі, доступну для інвалідних візків, яка, за її словами, може почати підбирати пасажирів з обмеженими можливостями вже наступного року.

Розкриття нещодавно доступного роботаксі — це важливий крок до здійснення мрії людей з вадами зору, слуху та рухливості, які вже давно сподіваються , що автономні транспортні засоби — це новий спосіб пересування.

Автомобіль є версією повністю безпілотних автомобілів Origin Cruise розміром із шаттлом, у яких відсутні традиційні елементи керування, такі як кермо та педалі. Він був змінений, щоб включити висувний пандус, а також доданий простір усередині та підлогові затискачі для користувачів інвалідних візків. Автомобіль є продуктом трирічної розробки та випробувань між Cruise, GM та її партнерами з проектування доступних автомобілів у BraunAbility та Q'Straint. Компанія також консультувалася зі своєю консультативною радою з питань доступності , до якої входять десятки прихильників.

Понад 25 мільйонів американців мають інвалідність, що ускладнює подорожі поза домом. Історично автомобільні компанії мало допомагали, виробляючи транспортні засоби, які або недоступні, або коштують тисячі доларів, щоб переоснастити їх для водія з обмеженими можливостями. Традиційні транспортні служби, як відомо, недоступні та часто не обслуговують людей з обмеженими можливостями. AVs, і особливо robotaxis, представляють спокусливе рішення.

Дійсно, прихильники спільноти людей з обмеженими можливостями висловлювали свою підтримку розвитку AV у багато вирішальних моментів, нещодавно виступаючи на користь подання Cruise і Waymo заявки штату Каліфорнія на розширену послугу роботаксі.

Але були також неприємні затримки , оскільки компанії віддали пріоритет транспортним засобам, не доступним для інвалідних візків (WAV), під час різноманітних випробувань і розгортань по всій країні. Низка компаній, у тому числі Volkswagen, Waymo та інші, працювали над новими дизайнами, які, за їхніми словами, призначені для пасажирів з обмеженими можливостями, але досі небагато демонстрували справжній продукт.

Компанія Cruise каже, що серйозно поставилася до питання доступності з першого дня, найнявши менеджера програми доступності на повний робочий день для свого парку безпілотних автомобілів у Сан-Франциско. Компанія Cruise каже, що створила Origin, свій перший спеціально створений AV, з урахуванням модульності. Від низької підлоги та високого даху до подвійних дверей і знімних сидінь, Cruise розглядає Origin як порожнє полотно, яке він може змінювати за відгуками клієнтів.

Транспортний засіб був розроблений таким чином, щоб мати можливість забирати та висаджувати людей на інвалідних візках з 4-дюймового бордюру, повідомили в компанії. Наразі тут можуть перебувати лише люди, які користуються інвалідними візками певних марок, зокрема Permobil серії M, Quantum Q6 Edge і SM Quickie Q500 / 700M / Q7. Круз каже, що людям, які користуються інвалідними колясками з ручним керуванням, може знадобитися напарник, щоб допомогти закріпити ремені.

Примітно, що Cruise називає свій підхід «мультигенераційним», тобто має намір оновити дизайн на основі відгуків користувачів. «Розробка безпілотного транспортного засобу, який вміщає якомога більше користувачів інвалідних візків, є особливою технічною проблемою, яка ніколи раніше не вирішувалася», – додала компанія.

Наступного місяця розпочнеться закрите тестування нового доступного варіанту. Очікуючи на схвалення регуляторних органів, а також відгуків користувачів, доступний Origin може вийти на вулиці для пілотного тестування вже у 2024 році. Origin потребує виключення з правил безпеки від Національної адміністрації безпеки дорожнього руху, щоб компанія могла виробляти більше таких пристроїв. Генеральний директор Cruise Кайл Фогт нещодавно заявив, що очікується, що федеральний уряд дуже скоро прийме рішення щодо Origin.

До недавнього часу Cruise стикався з критикою через відсутність доступності.  Управління муніципального транспорту Сан-Франциско та кілька інших урядових установ звинуватили компанію в тому, що вона не надає послуг у районах з низьким рівнем доходу та меншин або не обслуговує людей, які користуються інвалідними візками. Компанію також критикували за блокування транспортних засобів екстреної допомоги.

Минулого місяця один із безпілотних автомобілів Chevy Bolt зіткнувся з пожежною машиною в місті , в результаті чого один пасажир отримав поранення. Круїз погодився скоротити свій флот вдвічі, поки інцидент розслідується.