ChatGPT працює краще, якщо переконати його, що він капітан космічного корабля зі Star Trek

ChatGPT працює краще, якщо переконати його, що він капітан космічного корабля зі Star Trek

Завдяки новому підходу в спілкуванні людини зі ШІ, нейромережі можуть стати більш чуйними, чуйними та ефективними.

Співробітники компанії Broadcom VMware визначили, що незвичайні підказки допомагають підвищити продуктивність великих мовних моделей (ВММ), на основі яких працюють "розумні" чат-боти на кшталт ChatGPT. Наприклад, їх можна попросити зіграти роль капітана зорельота, передає BNN breaking.

Рік Баттл і Теджі Голлапуді з компанії Broadcom VMware провели дослідження під назвою "Необґрунтована ефективність ексцентричних автоматичних підказок", щоб зрозуміти, що стимулює БЯМ працювати краще. Вчені розробили метод оптимізації підказок, який дає змогу навіть невеликим моделям з відкритим вихідним кодом конкурувати за продуктивністю з такими "гігантами", як ChatGPT версій 3.5 і 4.

Дослідники застосовували різного роду підказки, користуючись образами з поп-культури, наприклад, вони згадали знаменитий серіал (і однойменний художній фільм) "Зоряний шлях" для того, щоб поліпшити хід математичних міркувань моделі штучного інтелекту (ШІ). Виявилося, що якщо чат-боту на кшталт GPT повідомити, що він командир космічного корабля "Ентерпрайз", то він розв'язуватиме задачі ефективніше, делегуючи дещо "команді" і вносячи результати в "журнал капітана".

Баттл і Голлапуді дійшли висновку, що запропонований ними метод допоможе розробникам вийти за рамки традиційних методів проєктування ШІ-моделей. Новий тип взаємодії людини зі ШІ може призвести до розвитку нейромереж, які використовуються сьогодні у сфері обслуговування, онлайн-освіті та підтримці психічного здоров'я, зробивши чат-ботів більш чуйними, чуйними та, що важливо, розумнішими.

Источник: focus.ua