ChatGPT допоможе тренувати ближній бій британських десантників

ChatGPT допоможе тренувати ближній бій британських десантників

Британська компанія 4GD займається розробкою технологій для навчання солдатів - створює імерсивне середовище змішаної реальності, в якій бійці повинні відточувати свої навички. Елементи тренувальних полігонів, зокрема манекени, оснащені камерами і датчиками, що збирають дані про ефективність дій курсантів.

Незважаючи на появу нових видів військової техніки, що дозволяють спостерігати за діями ворожих сил і атакувати їх на відстані, сучасна війна не позбавилася необхідності близького зіткнення з противником. Підготовка бійців до таких операцій, коли діяти доводиться у незнайомій обстановці та миттєво приймати рішення на підставі неповної інформації, потребує особливої ​​підготовки. Її пропонує симулятор SimStriker компанії 4GD.

SimStriker – це система датчиків та інтерактивних мішеней у лабіринті з коридорів та кімнат. На цьому полігоні проходять навчання британська 16 десантно-штурмова бригада, а також поліція Ессекса.

Манекени на полігоні — не просто ляльки для биття, вони мають датчики і мотори, і можуть визначити силу і точність удару, реагують на рух, світло і звук. Можуть вимовляти фрази, піднімати тривогу та вести вогонь зброєю несмертельної дії.

Досі цього вистачало, але тепер Міністерство оборони Великобританії захотіло підняти рівень реалізму та надати манекенам здатності розмовляти з інструкторським складом та обладнанням симулятора. Для цього в SimStriker завантажать ChatGPT компанії OpenAI.

Інструкторам стане простіше спілкуватися із симулятором та вибирати відповідні сценарії для навчання. Це, пише New Atlas, зробить тренування різноманітнішими, динамічнішими та іммерсивнішими.

Нещодавно вчені використали мовну модель GPT-4 для створення підробленого набору даних клінічних випробувань, які б підтверджували необґрунтоване наукове твердження. Дані, згенеровані ІІ, порівняли результати двох хірургічних процедур і вказали (помилково), що одне лікування краще за інше. Незважаючи на те, що база даних здається достовірною на перший погляд, вона не пройшла перевірку на справжність і містила очевидні ознаки того, що була сфабрикована.