Chat-GPT OpenAI найняв нового виконавчого директора

Дмитро Сизов
Chat-GPT OpenAI найняв нового виконавчого директора

Розробник Chat-GPT OpenAI найняв нового виконавчого директора, щоб підвести риску під несподіваним звільненням засновника Сема Альтмана .

Наймання колишнього боса Twitch Еммета Шира фактично поклало край спекуляціям щодо того, чи зможе пан Альтман, який три дні тому був звільнений через сварку через майбутнє технологічного гіганта, повернутися в OpenAI. 

У неділю ввечері було висловлено припущення, що пан Альтман розглядає можливість повернення.

Інвестори та співробітники об’єдналися за пана Альтмана, який був співзасновником OpenAI у 2015 році , після того, як у п’ятницю ввечері його звільнили в правлінні. 

Пан Альтман був в офісі OpenAI для переговорів у неділю, опублікувавши в Twitter фотографію, на якій він носить гостьовий шнурок і офісну перепустку, під підписом: «Вперше і востаннє я ношу такий».

Він був там на запрошення тимчасового виконавчого директора Міри Мураті та решти керівництва, повідомляє технологічний веб-сайт The Information.

Однак згодом стало відомо, що пан Альтман не повернеться на посаду виконавчого директора і що пан Шир стане новим тимчасовим керівником. 

Містер Шир став співзасновником Twitch у 2011 році, але на початку цього року покинув платформу потокового відео, що належить Amazon.

TELEMMGLPICT000357386849_17004729642080_trans_NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQf0Rf_Wk3V23H2268P_XkPxc.jpeg (25 KB)

OpenAI не відразу відповів на запит про коментар.

38-річний пан Альтман допоміг перетворити OpenAI на один із найцінніших стартапів у світі та стати однією з найвідоміших фігур Кремнієвої долини.

Його повернення завершило б значну боротьбу за владу в стартапі, який знаходиться в авангарді руху штучного інтелекту і був підтриманий мільярдами доларів від Microsoft.

У суботу ввечері співробітникам повідомили, що OpenAI «оптимістично» дивиться на повернення пана Альтмана. Тим часом, за даними Bloomberg, інвестори вже пропонували нових членів правління, включаючи колишнього співдиректора Salesforce і голову Twitter Брета Тейлора.

Майкрософт, яка вклала 13 мільярдів доларів США (10 мільярдів фунтів стерлінгів) в OpenAI, спостерігала падіння своїх акцій у п'ятницю ввечері після того, як звільнення пана Альтмана стало публічним. Його виконавчий директор Сатья Наделла надав підтримку пану Альтману разом з іншими інвесторами, включаючи фонд венчурного капіталу Thrive, який очолював велику купівлю акцій співробітників.

Низка співробітників OpenAI, включаючи пані Мураті, публічно висловили свою підтримку пану Альтману на вихідних, опублікувавши емодзі-сердечка у відповідь на твіти пана Альтмана.

Ден Айвз, аналітик Wedbush Securities, сказав: «Зростаючий консенсус у Кремнієвій долині та Уолл-стріт полягає в тому, що дні для цієї правління з чотирьох осіб пораховані, і Альтман повернеться в OpenAI, а зрештою Microsoft [буде] рівним. сильніша позиція для контролю стратегічного напрямку OpenAI».

Правління OpenAI із шести осіб заявило в п’ятницю ввечері, що «більше не вірить у здатність [пана Альтмана] продовжувати керувати OpenAI», оскільки вони звільнили його через відеодзвінок.

Компанія заявила, що пан Альтман «не завжди був відвертим у спілкуванні з радою директорів, що заважає йому виконувати свої обов’язки».

З тих пір повідомлялося, що звільнення стало результатом розбіжностей з головним науковим співробітником Іллею Суцкевером щодо все більш комерційних планів пана Альтмана щодо компанії, що суперечить її некомерційній етиці.

Пан Альтман, популярна особа в Кремнієвій долині, нібито розглядає можливість запуску нового проекту разом із союзником Грегом Брокманом і групою співробітників OpenAI, які звільнилися на знак протесту проти його звільнення.

ChatGPT, який дозволяє користувачам писати есе, шукати інформацію та писати програмний код, став несподіваним явищем, оскільки він був випущений менше року тому. Він зареєстрував понад 100 мільйонів користувачів, а OpenAI на порозі оцінки в 86 мільярдів доларів, оскільки корпоративні клієнти стоять у черзі, щоб скористатися його системами.

Успіх цієї технології знову розпалив занепокоєння щодо потенційних ризиків штучного інтелекту, що призвело до таких заходів уряду, як цьогомісячний саміт з безпеки штучного інтелекту в Блетчлі-парку . На заході, організованому прем’єр-міністром Ріші Сунаком, пан Альтман та інші боси штучного інтелекту пообіцяли дозволити урядам перевірити свої системи перед їх випуском.

Вважається, що пан Альтман був звільнений частково через його спроби зібрати гроші для інших підприємств. 

У неділю ввечері Bloomberg повідомив, що він намагався отримати мільярди від інвесторів з Близького Сходу для нової напівпровідникової компанії, щоб кинути виклик контролю Nvidia на ринку ШІ.