Бот Ernie від Baidu піднявся на вершину магазину додатків Apple у Китаї

Дмитро Сизов

107294204-1693440280475-gettyimages-1248933742-Baidu_ERNIE_Bot.webp (16 KB)

ПЕКІН — BaiduБот Ernie посів перше місце за популярністю в магазині додатків Apple у Китаї після того, як китайський технологічний гігант заявив у четвер, що випускає для громадськості свого чат-бота, схожого на ChatGPT.

Акції Baidu, зареєстровані в Гонконзі, подорожчали більш ніж на 3% під час ранкової торгівлі.

Ця новина стала сигналом зеленого світла з боку Пекіна та ще одним свідченням більш спокійної політики щодо штучного інтелекту.

Baidu випустила бота Ernie 16 березня . Початковий доступ був обмежений діловими партнерами компанії та людьми, які вперше приєдналися до списку очікування — чия кількість зросла до понад 1,2 мільйона, перш ніж Baidu припинив їх розголошувати.

Станом на середу CNBC отримав доступ до бота Ernie без попереднього обмеження на введення китайського ідентифікаційного номера.

Китайські компанії поспішили анонсувати проекти генеративного штучного інтелекту після того, як ChatGPT OpenAI набув популярності у всьому світі на початку цього року. ChatGPT офіційно не дозволено в Китаї, де доступ до Google і Facebook заблокований.

Незважаючи на такий рівень контролю, найвищі керівники Китаю зробили резонансні коментарі про необхідність розвитку вітчизняних технологій, особливо згадуючи штучний інтелект.

15 серпня набув чинності «тимчасовий регламент» Китаю щодо управління генеративними послугами ШІ.

У правилах сказано, що вони не застосовуватимуться до компаній, що розробляють технологію штучного інтелекту, доки продукт не буде доступним для масової громадськості. Це більш спокійно, ніж чернетка, опублікована в квітні, в якій говориться, що майбутні правила будуть застосовуватися навіть на стадії дослідження.

Остання версія правил також не передбачала вимоги щодо загальної ліцензії, лише стверджуючи, що вона потрібна, якщо це передбачено законом і нормативними актами. Які саме, не уточнюється.

Китай загалом посилив регулювання захисту персональних даних і безпеки мережі.

Минулого тижня під час телефонної розмови про прибутки генеральний директор Baidu Робін Лі назвав нові правила «більш сприятливими для інновацій, ніж регулювання», і сказав, що компанія «досить оптимістично дивиться в майбутнє для кращого регуляторного середовища».

Тоді Лі сказав, що компанія «все ще чекає зеленого світла для широкомасштабного впровадження бота Ernie для використання в додатках для споживачів».