Блінкен анонсував нові санкції проти китайських компаній за допомогу Росії

Блінкен анонсував нові санкції проти китайських компаній за допомогу Росії

15 травня держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Дмитром Кулебою, заявив, що Сполучені Штати продовжать запроваджувати санкції проти китайських компаній за підтримку російського ОПК.

Ми вже запровадили понад 100 санкцій проти підприємств, що беруть участь у такій підтримці. Ми збираємося продовжити вводити санкції, — зазначив Блінкен.

Зауважимо, у квітні глава Мінфіну США Джанет Єллен під час свого візиту до Пекіна застерегла китайські банки від порушення антиросійських санкцій, пригрозивши “серйозними наслідками”.  Згодом представник Держдепартаменту Метью Міллер повідомив, що у Білому домі висловили стурбованість постачанням продукції військового призначення з Китаю до Росії, і додав, що держсекретар Блінкен порушить питання під час візиту до Пекіна.

Блінкен відвідав Китай наприкінці квітня. Там на зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном і на переговорах з главою МЗС Китаю Ван І попередив, що Сполучені Штати введуть додаткові санкції щодо понад 100 китайських юридичних та фізичних осіб, якщо ті не припинять підтримку підприємств російського ОПК.

Вже 1 травня Сполучені Штати Америки запровадили сотні нових санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну, спрямованих на унеможливлення обходу Москвою заходів Заходу, зокрема через Китай.

Пакет санкцій спрямований на російську військово-промислову базу та її програми хімічного та біологічного озброєння, а також на фізичних і юридичних осіб у третіх країнах, які допомагають Москві купувати компоненти для виробництва зброї.

Источник: bukvy.org