Біограф Маска намагається його "відмазати" в справі про Україну та Starlink

Дмитро Сизов
Біограф Маска намагається його "відмазати" в справі про Україну та Starlink

Автор Уолтер Айзексон звернувся до соціальних мереж, щоб спробувати «прояснити» уривок зі своєї майбутньої книги «Ілон Маск». Уривок викликав швидку негативну реакцію після того, як він описав, як Маск перешкодив українській атаці на російські військові кораблі.

У книзі Айзексона стверджується, що Маск, генеральний директор Teslaі SpaceX минулого року наказали інженерам відключити супутникову мережу Starlink над Кримом, щоб зірвати українську військову ініціативу. Термінали Маска Starlink прибули в перші дні  неспровокованого вторгнення Росії в Україну, коли західні уряди працювали над забезпеченням Києва артилерією та системами ППО.

Зрештою Маск заперечив домовленості та сказав, що «Starlink не повинен був брати участь у війнах», згідно з книгою. Технічний мільярдер сказав Айзексону, що він стурбований тим, що атака України на російські кораблі спровокує Кремль на початок ядерної війни. 

Але в пості на X, раніше відомому як Twitter, увечері в п’ятницю Айзексон поділився новими подробицями.

«Щоб уточнити проблему Starlink: українці ДУМАЛИ, що покриття ввімкнено аж до Криму, але це не так», — написав Айзексон. «Вони попросили Маска ввімкнути це для атаки їхніх безпілотників на російський флот. Маск не ввімкнув це, тому що він вважав, мабуть, правильно, що це призведе до великої війни».

Крим — це півострів у Чорному морі, який Росія незаконно анексувала в України в 2014 році, і тут базуються російські чорноморські військові кораблі. Протягом кількох днів після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Чорноморський флот обстріляв ракетами колись працьовиті українські прибережні міста, запровадивши нищівну морську блокаду.

Айзексон пішов далі у другій публікації в суботу, сказавши, що він «помилково» вважав, що Маск прийняв рішення відключити супутникову мережу Starlink у ніч атаки.

«Грунтуючись на моїх розмовах з Маском, я помилково вважав, що політика заборони використання Starlink для атаки на Крим була вперше прийнята в ніч, коли українці спробували потайки тієї ночі», — сказав Айзексон. «Він зараз каже, що політика була раніше, але українці цього не знали, і тієї ночі він просто підтвердив цю політику».

Публікації Айзексона X з’явилися після того, як старший помічник президента України Володимира Зеленського накинувся на Маска через уривок.

«Не дозволивши українським безпілотникам знищити частину російського військового флоту через втручання Starlink, Ілон Маск дозволив цьому флоту обстрілювати українські міста ракетами «Калібр», — написав Михайло Подоляк у четвер у соцмережах після того, як CNN розповіла про деякі подробиці з книги  Айзексона  . .

″В результаті гинуть мирні жителі, діти. Це ціна коктейлю невігластва і великого его”, - додав він.

Повна книга Ісааксона планується випустити у вівторок.