Білл Ґейтс каже, що Воррен Баффет дав найкращу пораду, яку він коли-небудь отримував

Дмитро Сизов

Засновник Microsoft дав інтерв’ю з прем’єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, вони відповіли на запитання, створені чат-ботом AI, схожим на ChatGPT.
Бот запитав Гейтса про найкращі поради, які він коли-небудь отримував, і про те, як вони вплинули на його власне життя. У відповідь Білл згадав кілька слів свого давнього друга та колеги-мільярдера Уоррена Баффета на тему дружби.

105242508-GettyImages-475794198.webp (18 KB)

«Уоррен Баффет говорив про те, [як], зрештою, те, як друзі насправді думають про вас і наскільки міцна ця дружба [це має значення]», — сказав Гейтс.

Гейтс і Баффет були друзями більше трьох десятиліть . Їхні спільні інтереси виходять за межі їхнього багатства: пара стала співзасновником організації The Giving Pledge , яка заохочує найбагатших людей світу жертвувати принаймні половину своїх статків на благодійні цілі, а також час від часу є партнерами по бриджу та гольфу .

Гейтс раніше обговорював уроки, які він отримав від 92-річного Баффета, від інвестування до управління часом . Він постійно ставить поради Баффета щодо дружби на вершину цього списку.

«За останні 25 років я багато чого навчився у Воррена, але, можливо, найважливіше — це те, що таке дружба», — написав Гейтс у своєму блозі 2016 року .

«Не дивлячись на те, що він веде насичений графік, Уоррен все одно знаходить час, щоб розвивати дружбу, як мало хто з людей, яких я знаю», — додав Гейтс. «Він бере телефон і дзвонить, щоб привітатися. Він регулярно надсилає прочитані ним статті, які, на його думку, ... мені будуть цікаві».

Баффет часто говорить про важливість вибору хороших друзів і самому бути хорошим другом. Це означає оточувати себе «людьми, які кращі за вас», щоб ви могли вчитися в них і надихатися ними, сказав він під час розмови з Гейтсом у Колумбійському університеті в 2017 році . «Ви будете рухатися в напрямку людей, з якими ви спілкуєтеся».

Гейтс погодився: «Деякі друзі справді виявляють у вас найкраще, тому добре інвестувати в цю дружбу».

Дослідження показують , що міцна та значуща дружба може бути дуже важливою для успіху в кар’єрі , зокрема підвищити вашу самооцінку та психічну стійкість. За даними клініки Майо, підтримка хороших дружніх стосунків протягом усього життя також робить вас щасливішими та менш стресовими, покращуючи ваше здоров’я та самопочуття .

За оцінками Bloomberg, Ґейтс і Баффет мають загальний статок у 220 мільярдів доларів , але вони, схоже, погоджуються, що щастя, отримане від тривалої дружби, є справжньою ознакою успіху.

«Коли ви досягнете мого віку, ви дійсно будете вимірювати свій успіх у житті тим, скільки людей, яких ви хочете, щоб ви любили, насправді люблять вас», — сказав Баффет у 2001 році в Університеті Джорджії .

«Я знаю людей, які мають багато грошей, і вони отримують обіди за відгуками та лікарняні крила, названі на їхню честь», — продовжив він. «Але правда в тому, що ніхто в світі їх не любить. Якщо ти досягнеш мого віку і ніхто не думає про тебе добре, мене не хвилює, наскільки великий твій банківський рахунок — твоє життя — це катастрофа. Це найголовніше випробування. про те, як ти прожив своє життя».