Baidu вже може керувати робототаксі в Пекіні без людського персоналу

Дмитро Сизов

ПЕКІН — китайська технологічна компанія Baiduоголосив у п’ятницю, що тепер може керувати робототаксі в частині столиці Пекіна без персоналу чи водія.

Цей крок скасовує витрати на оплату праці для експлуатації безпілотних таксі — до дозволеної кількості автомобілів.

107100111-1659921398203-Image_from_iOS_64.webp (24 KB)

Схвалення уряду спочатку охоплює 10 транспортних засобів у передмісті Пекіна Ічжуан, де розташовано багато корпорацій, таких як JD.com.

Передмістя є основним місцем випробувань і експлуатації громадських доріг робототаксі Baidu в місті Пекін. У листопаді 2021 року місцева влада дозволила Baidu та конкурентному оператору роботаксі Pony.ai стягувати плату за проїзд.

Користувачі громадського транспорту можуть замовляти субсидовані поїздки на роботаксі через додатки компаній.

Починаючи з третього кварталу Baidu стверджувала, що у великих містах Китаю її безпілотні таксі здійснюють у середньому понад 15 поїздок на автомобіль на день — нарівні з традиційними службами замовлення поїздок.

У серпні компанія Baidu повідомила, що отримала схвалення на експлуатацію кількох робототаксі без водіїв і персоналу в передмістях великих китайських міст, таких як Ухань і Чунцін.

У США закони щодо тестування робототаксі та заряджання водіїв також відрізняються залежно від міста та штату. АлфавітWaymo і General MotorsДочірня компанія Cruise обслуговує громадські роботизовані служби в США без людського персоналу.