Байден заборонив китайській компанії майнити біткойни поблизу ядерної ракетної бази США

Дмитро Сизов
Байден заборонив китайській компанії майнити біткойни поблизу ядерної ракетної бази США

Президент Байден наказав компанії китайського походження закрити та продати шахту криптовалюти у Вайомінгу, яку вона побудувала за милю від бази ВПС, яка контролює міжконтинентальні балістичні ракети з ядерним озброєнням.

Об’єкт криптомайнінгу, який обслуговує потужні комп’ютери в центрі обробки даних поблизу бази FE Warren у Шаєнні, «представляє загрозу національній безпеці Сполучених Штатів», сказав президент у своєму розпорядженні , оскільки його обладнання може використовуватися для стеження. і шпигунство.

У жовтні минулого року The New York Times повідомила , що Microsoft, яка керує сусіднім центром обробки даних, який підтримує Пентагон, повідомила федеральному Комітету з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах про пов’язану з Китаєм шахту криптовалюти, попередивши, що це може дозволити китайцям «переслідувати повного спектру операцій зі збору розвідданих». Розслідування комітету виявило ризики національній безпеці, йдеться у розпорядженні президента.

У наказі ці ризики не були деталізовані. Але у звіті Microsoft для федерального комітету, отриманому минулого року The Times, говориться: «Ми припускаємо можливість того, що обчислювальна потужність операції з криптоманінгу на промисловому рівні разом із присутністю невстановленої кількості громадян Китаю в безпосередній близькості від Microsoft Центр обробки даних і одна з трьох баз стратегічних ракет у США є значними векторами загроз».

Тепер шахта повинна негайно припинити роботу, а власники повинні вивезти все своє обладнання протягом 90 днів і продати або передати майно протягом 120 днів, згідно з наказом, який посилається на ризики «іноземного» майнінгового обладнання підприємства. Переважна більшість обладнання для криптомайнінгу в Сполучених Штатах виробляється китайськими компаніями.