Автоексперти з’ясували, наскільки позашляховики безпечніші за компактні моделі

Експерти розповіли, наскільки позашляховики безпечніші за компактні моделі.

Експерти провели дослідження та з’ясували, що повноприводний внедорожник є більш безпечним при зіткненні в порівнянні з звичайним седаном або хетчбеком. Але від реальних умов тести далеки, так як не вивчені особливості руху водіїв у різних ситуаціях, досвід вождения та якість дороги.

Аналізовані автомобілі можна розділити на компактні, середні та повнорозмірні. Оказалося, що серед седанов і хетчбеків на каждые 10 мільярдів мільйонів миль пробіг приходить 36 аварій з літнім результатом. У компактному класі показник збільшується до 78 літніх результатів на 10 мільярдів миль пробігу. То же само прослежується серед внедорожників. Це є в компактних позашляховиках, ймовірно, погибнуть приблизно в 4 рази вище, чим у повнорозмірних.

Якщо взяти ринок США, то з 20 моделей, на які прийде більше 9 аварій з літнім результатом, серед компактних машин можна виділити тільки Range Rover Evoque, Volkswagen Golf, Nissan Leaf і Mitsubishi Outlander. В тому же списку 15 автомобілів віднесли до компактних. Якщо середні дані, то виходить, що середній показник смертності для легких авто становить 36 літніх результатів на 10 мільярдів мільйонів пробігів, а серед внедорожників і пікапів показник становить відповідно 19 і 18.

Найбезпечнішими машинами є мінівики – в них гибне лише 15 людей на 10 мільярдів мільйонів. Скорее всього, такий низький показник обусловлен не тільки великими розмірами, але й тим, що часто такі автомобілі вибирають для сімейних поїздок.

Источник: mashyna.com.ua