ASUS подала на Samsung до суду через порушення патентів на бездротовий зв'язок у смартфонах

ASUS подала на Samsung до суду через порушення патентів на бездротовий зв'язок у смартфонах

ASUS подала до суду на компанію Samsung, звинувативши її в порушенні своїх патентних прав на технології бездротового зв'язку в пристроях Samsung Galaxy з підтримкою 4G і 5G, включаючи недавню модель Galaxy Z Flip5, що розкладається.

Незважаючи на слабку присутність на ринку смартфонів компанія ASUS накопичила вельми значне портфоліо патентів, порушення яких загрожує судовими позовами іншим компаніям. Навіть якщо йдеться про найбільшого у світі виробника смартфонів в особі Samsung. ASUS ще півтора роки тому направила запит Samsung про оплату ліцензійного відрахування за використання її патентованих технологій, проте компанії не дійшли згоди.

ASUS багато років інвестує у мобільні технології та зібрала значний патентний портфель. Цей не лише приносить їй дохід від ліцензування, а й є захистом від можливих юридичних загроз. Нещодавно ASUS створила дві компанії, ASUS Technology Licensing та Innovative Sonic Limited, передавши їм права на володіння патентами. Організації передали свої портфелі до управління дочірньої компанії Celerity IP LLC, юридичні інтереси якої представляє GLS Capital. За одним із стандартних патентів на бездротовий зв'язок, що належить Celerity IP LLC, подано позов проти Samsung у Східному окрузі Техасу. Цей патент описує «метод та пристрій для покращення передачі даних з використанням налаштованого ресурсу в системі бездротового зв'язку»та поширюється на смартфони з підтримкою бездротових стандартів зв'язку 4G та 5G.

ASUS вийшла на ринок мобільних телефонів ще в 2003 році, але так і не стала провідним гравцем. За даними видання DigiTimes, за підсумками 2023 ASUS, згідно з власними прогнозами, розраховує продати сукупно 600 тис. смартфонів ROG Phone і Zenfone. Для порівняння, лише у 2022 році Samsung поставила на ринок понад 260 млн. своїх смартфонів.

Зазвичай судові процеси за стандартними патентами тривають багато років, і навіть якщо суд зобов'яже Samsung заплатити ASUS за використання її технологій, малоймовірно , що це збільшить прибутковість сегмента останньої смартфонів. З іншого боку, дві компанії могли б укласти крос-ліцензійну угоду. Але як і у разі будь-якого судового розгляду, розгляд такої справи в суді також може тривати кілька років.