Антивоєнні протести та репресії в РФ: ситуація знову загострилася

Антивоєнні виступи за рік охопили понад 220 російських міст. Такий висновок зробив рух “Весна” на основі запущеного в соцмережах проєкту про вуличну антивоєнну агітацію “Видимый протест”. Рух отримав 30 тисяч фотографій від учасників, при тому, що за будь-які прояви незгоди з путінським режимом у РФ карають і дають реальні терміни позбавлення волі.

До півтора року умовно за статтею про “фейки про армію” засудили жительку Іркутська Камелію Сліш, пише “ОВД-Инфо”. Також вона отримала 2 роки випробувального терміну: протягом цього часу не можна змінювати місце проживання без повідомлення органів та відвідувати місця культурно-масових заходів. У грудні минулого року силовики обшукали квартиру Сліш і вилучили техніку. На допиті, який тривав 9 годин, їй ставили запитання про друга з України і показували скріншоти її сторінки “ВКонтакте”.

“Треба сказати, що зараз такий йде серйозний виток якраз останні дні. Я другий ранок прокидаюся від дзвінків з приводу нових обшуків, арештів у Росії. Ситуація загострилася знову. Дивляться, кого ми ще не посадили, кого ми ще не видавили з країни”, — сказала політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

Суд відмовив в апеляції на вирок москвичу Олексію Нечушкіну. Його засудили на 4 роки колонії за таран огорожі на Пушкінській площі в лютому 2022 року на автомобілі з антивоєнними гаслами. У лютому цього року його визнали винним за статтею “хуліганство”. У суді Нечушкін пояснив свій вчинок переживаннями за родичок-українок.

“Це був дурний вчинок, але вчинити по-іншому я не міг. Це був своєрідний одиночний пікет із використанням автомобіля. Я сильно переживав за родичів і не хотів, щоб вони думали, що я байдужий”, — сказав Нечушкін під час суду.

Кремль карає і тих росіян, які воюють за інтереси Путіна у війні проти України. Родичі мобілізованих із Республіки Хакасія, Алтайського краю та Кемеровської області записали відеозвернення, в якому просять забрати солдатів із передової лінії фронту на Бахмутському напрямку, куди військових відправили без підготовки та командування. Говорять про те, що мобілізованих залякують свої ж.

“Хлопці, які повернулися на базу, кажуть, що вони вийшли з пекла. Контузія практично у всіх, поранених і загиблих дуже багато. Зі слів мобілізованих, їх відправляють на першу лінію зіткнення, хоча вони тільки-тільки повернулися з бойового завдання. Перед відправленням їх оточили з автоматами ветерани, чоловіки не змогли відстояти, їх відвезли в невідомому напрямку. Також зі слів ветеранів, наші мобілізовані хлопці були куплені ними за 25 тис. рублів за голову, тому вони мають право відправляти їх, куди їм заманеться”, — йдеться у зверненні.

Проблем у мобілізованих багато і вони не вирішуються, пишуть правозахисники. Понад 700 скарг від мобілізованих отримала уповноважена з прав людини у Володимирській області. Але на що скаржилися — не повідомляють.

“Цих людей під нібито непоганими гаслами, для Росії непоганими — захистити батьківщину, захистити країну, вставай, країна величезна, — їх будуть просто відправляти на передову, де в росіян бракує — уже бракує — важкої техніки й артилерії для того, щоб вести наступальні дії. Тому цих людей будуть посилати як м’ясо на забій, щоб хоч якось, хоч десь просунутися на лінії фронту”, — вважає військовий аналітик Вадим Гетьман.

У травні пленум Верховного суду РФ ухвалив постанови, що стосуються розгляду справ про військову службу та ухилення від неї. “Медиазона” пише, що тепер за ухилення будуть переслідувати й після досягнення 27 років. Раніше призовника неможливо було притягнути до відповідальності за статтею про ухилення після досягнення цього віку. У новій постанові йдеться про те, що відповідальність припиняється тільки після досягнення граничного віку служби (а це 50+) або після закінчення мобілізації.

Нагадаємо, що офіційного указу про закінчення мобілізації Путін досі не підписував.

Источник: uatv.ua