Антиамазонівськи активісти хочуть зірвати Чорну п'ятницю у Європі

Дмитро Сизов
Антиамазонівськи активісти хочуть зірвати Чорну п'ятницю у Європі

Робітники та активісти по всій Європі планують у п’ятницю демонстрації проти американського гіганта електронної комерції Amazon, щоб порушити роботу його складів і запобігти потраплянню товарів до камер зберігання посилок Amazon в один із найжвавіших торгових днів у році.

У Чорну п’ятницю , наступного дня після Дня подяки в США, багато роздрібних торговців знижують ціни, щоб збільшити продажі. Спочатку ця подія була відома тим, що натовпи людей вишиковувалися в черги біля великих магазинів США, але все більше перемістилася в Інтернет і стала глобальною, частково завдяки Amazon (AMZN.O), яка цього року рекламує десятиденні святкові знижки з 17 листопада по листопад. 27.

У Німеччині, другому за величиною ринку Amazon за обсягами продажів у 2022 році, працівники п’яти центрів виконання робіт у Бад-Герсфельді, Дортмунді, Кобленці, Лейпцигу та Райнберзі розпочнуть 24-годинний страйк із опівночі четверга, вимагаючи колективної угоди про оплату праці, профспілки. — сказав Верді.

Представник Amazon у Німеччині сказав, що працівники отримують справедливу заробітну плату, починаючи з понад 14 євро ($15,27) на годину, і мають додаткові переваги, додавши, що доставка замовлень у Чорну п’ятницю буде надійною та своєчасною.

За даними профспілки GMB, понад 1000 працівників складу Amazon у Ковентрі, Англія, страйкують у п’ятницю в рамках тривалої суперечки щодо оплати праці. Профспілкові діячі також організовують демонстрацію в британській штаб-квартирі Amazon у Лондоні.

Представник Amazon UK сказав, що страйк не призведе до збоїв.

Націлені також камери зберігання посилок Amazon. Багато покупців Amazon використовують його камери схову, які розташовані на вокзалах, паркінгах супермаркетів і вулицях, щоб отримувати свої замовлення.

У Франції антиглобалістська організація Attac заохочує активістів обліпити їх плакатами та скотчем, потенційно заблокувавши кур’єрам і клієнтам можливість їх відкрити.

Attac, яка називає Чорну п’ятницю «святом перевиробництва та надмірного споживання», заявила, що очікує, що протест буде ширшим, ніж минулого року, коли, за його оцінками, мішенню стали 100 камер зберігання Amazon по всій Франції.

Італійська профспілка CGIL закликала до страйку в «Чорну п’ятницю» на складі в Кастель-Сан-Джованні, а іспанська профспілка CCOO закликала працівників складів і доставки Amazon влаштовувати одногодинний страйк у кожну зміну в «кіберпонеділок», останній день десяти днів Amazon. -денний розпродаж.

«Змусьте Amazon платити», глобальна кампанія, координована Глобальним союзом UNI, заявила, що страйки та протести відбудуться у понад 30 країнах із Чорної п’ятниці до понеділка.