Android 14 може заборонити встановлення застарілих додатків з міркувань безпеки

“Гугл” планує заблокувати встановлення застарілих додатків на Android 14. На відповідний намір вказують останні зміни коду. Цей крок покликаний усунути можливість поширення шкідників через бічне завантаження і застаріле ПЗ.

Детально

Спікери американського техногіганта закликають користувачів Android регулярно оновлювати додатки. Оскільки остання версія “зеленого робота” доступна лише для 5,2% пристроїв, “Гугл” може збільшити мінімальне обмеження API до Android 6.0, щоб ще більше захистити користувачів від поширення шкідливих програм. Це пов’язано з тим, що атаки шкідливого ПЗ зазвичай спрямовані на старі версії Android із застарілими патчами безпеки і лазівками.

Щойно “Гугл” почне блокувати функцію бічного завантаження, кількість атак шкідливого ПЗ значно знизиться. Це не вплине на нові смартфони з пізнішими версіями ОС, оскільки вони отримують своєчасні апдейти для своїх додатків.

“Гугл” розглядає можливість запропонувати брендам увімкнути або вимкнути функцію, що блокує встановлення застарілих застосунків на Android 14. Компанія визнає, що поширення шкідливих програм серед андроїд-смартфонів викликає занепокоєння, і робить кроки для її вирішення.

Для того щоб власники мали повний контроль над своїми пристроями, американський техногігант також може надати можливість обходу цієї функції через командну оболонку шляхом введення спеціального прапорця в командах. Зазначений процес буде складнішим, ніж просте встановлення APK на смартфон. Ідея полягає в тому, щоб ускладнити більшості користувачів завдання обійти цю функцію, але при цьому надати можливість для тих, кому вона дійсно необхідна.

Користувачі можуть побачити цю функцію в попередній версії Android 14 для розробників, яка має з’явитися в березні 2023 року.

Источник: prostomob.com