Американський магнат нерухомості Френк Маккорт хоче придбати TikTok

Американський магнат нерухомості Френк Маккорт хоче придбати TikTok

Френк Маккорт планує створити консорціум для участі у тендері на придбання американського бізнесу соціальної мережі TikTok.

Аналітики Bloomberg Intelligence оцінили активи TikTok у США від $35-40 млрд. А китайська материнська компанія ByteDance оскаржує закон США в суді, який Байден підписав у квітні, та каже, що не має наміру продавати активи.

Маккорт останнім часом намагається перебудувати соціальні медіа за допомогою ініціативи під назвою «Проєкт Свобода». Група, про створення якої було публічно оголошено у 2021 році, має на меті боротися з Meta Platforms Inc. та іншими інтернет-гігантами. Цього року МакКурт виділив $500 млн на цю ініціативу, пише Bloomberg.

«Ми розглядаємо це потенційне придбання як чудову можливість створити альтернативу нинішній технологічній моделі, яка колонізувала інтернет», — заявив Маккорт. Мета полягає в тому, щоб перевести TikTok на протокол з відкритим вихідним кодом і дати американським користувачам більше контролю над своїми даними.

Наразі не зрозуміло, чи отримав проєкт якесь фінансування. Описуючи намір придбання TikTok як «народну пропозицію», Маккорт співпрацює з інвестиційним банком Guggenheim Securities, юридичною фірмою Kirkland & Ellis, а також низкою науковців і технологів. Також його підтримує Тім Бернерс-Лі, який створив World Wide Web.

Маккорт не один, хто хоче придбати TikTok. Серед охочих колишній CEO Activision Blizzard Боббі Котік, колишній міністр фінансів США Стівен Мнучін та Ерік Шмідт, колишній генеральний директор Google.

Источник: dev.ua